9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

«Інститут монокристалів» НАН України за унікальними методами перевіряють якість лікарських засобів

У Науково-технологічному комплексі «Інститут монокристалів» НАН України (м. Харків) за унікальними для України методами перевіряють якість вітчизняних і зарубіжних лікарських засобів. 

Про це розповів заступник генерального директора наукової установи кандидат хімічних наук Костянтин Бєліков – повідомляється у матеріалі, опублікованому на сайті інформаційного агентства “Укрінформ”, передає Національний Промисловий Портал.

Нагадаємо, що між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Національною академією наук України та Науково-технологічним комплексом «Інститут монокристалів» НАН України було укладено Меморандум про партнерство. Згідно з цим документом на базі структурного підрозділу НТК «Інститут монокристалів» НАН України – Науково-дослідного відділення хімії функціональних матеріалів створено уповноважений центр із контролю якості лікарських засобів.

blank

«За запитами Держлікслужби ми будемо перевіряти фармацевтичні препарати, отримані результати будуть брати до уваги при реєстрації нових засобів. Так само й імпортні препарати, які тільки хочуть вивести на ринок, перевіряються і проходять реєстрацію в Україні. Хоча фармацевтичні компанії мають серйозний контроль якості, навіть у них немає того унікального обладнання, яке є в нашій установі. Ми використовуємо метод ядерного магнітного резонансу, метод рентгенівської монокристальної і порошкової дифрактометрії, методи атомної спектрометрії», – розповів Костянтин Бєліков.

blank

Вчений зауважив, що особливо важливим для контролю якості та при розробці нових препаратів є метод рентгенівської дифракції, котрий дозволяє прогнозувати біодоступність субстанції. Фактично метод показує, чому ліки різних виробників із однією і тією ж самою діючою речовиною можуть не мати терапевтичного ефекту.

«Певна діюча речовина, субстанція, може існувати в кількох модифікаціях, простіше кажучи, кристал речовини по-різному влаштований і саме від його структури залежить, як діятиме речовина на наш організм. В одній модифікації – просто не розчиниться і взагалі не подіє, в іншій – буде ефективним. Ці переходи між модифікаціями слабко вивчені. Наше обладнання дозволяє визначити, чи все в препараті відповідає заявленим характеристикам і вимогам», – зазначив Костянтин Бєліков.

За його словами, українські компанії мають високий внутрішній контроль якості своїх препаратів, головною ж проблемою у фармсфері є фальсифікат.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають