9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

Як на Херсонщині вирощують коштовні перлини

Вчені з Херсонського аграрного університету розробляють українську технологію вирощування дорогоцінного каменю – перлин. Дослідники вже заклали “ферму” з молюсками і тепер чекають на багатий улов.

Запозичили в китайців і вдосконалили

Почалося з того, що група викладачів і вчених Херсонського аграрного університету попрацювала 1,5 року в Китаї в китайсько-українському науково-дослідному центрі, де також займалися вдосконаленням технології вирощування перлів на перлинних фермах, зокрема, на найбільшому концерні з їхнього вирощування. І побачивши весь процес вирощування перлів у китайців, за ініціативою ректора університету вирішили вдосконалити цю технологію в Україні і запатентувати її тут.

“Технологія вирощування перлів складна тим, що вона дуже делікатна, оскільки необхідно, щоб в потрібне місце потрапила піщинка, навколо якої будуть утворюватися ці перли. Використовують на цій роботі тільки жінок, у них дуже делікатні руки. Це як годинні майстри на конвеєрі, в основному теж тільки жінки. А ми цю технологію спростили по-своєму”, – розповів доцент кафедри екології та завідувач лабораторії біоресурсів Віталій Оліфіренко.

Науковці пропонують відпрацьовувати технологію вирощування перлин на місцевих видах молюсків.

“Ось ми зараз ведемо роботу по тому, наскільки це можливо, якої якості буде перлина і відпрацьовуємо свою технологію, яка відрізняється від тієї, що використовується в Китаї”, – повідомив доцент кафедри екології Херсонського аграрного університету.

Перли в херсонських молюсках

Херсонські вчені експериментально відібрали близько 80 шт молюсків двох видів, адаптація пройшла успішно.

“Вони себе добре показали, активно дуже функціонують, ростуть. Ми робимо заміри і все таке. Зараз ми почали їх травмувати – посадили туди маленькі піщинки, так звані центри: кладется в черепашку невелика піщинка, яка починає у молюска утворювати перламутровий шар. Тобто, утворюється перлина. Ну і чекаємо, чим це закінчиться. Поки все добре”, – розповів експерт.

blank

Він наголосив, що поки що жодна черепашка не загинула. А вже через 2 місяці буде розкриватися перша партія для оцінки результату.

Оліфіренко додав, що для початку цю технологію хочуть відпрацювати на місцевих видах молюсків. І якщо все вийде, то будуть пробувати на китайських, оскільки виведений в Китаї гібрид черепашок виробляє дуже якісні перли, які неможливо відрізнити від морського.

Джерело#ШоТам
АвторАгроЮг

Останні новини:

Зараз читають