9.5 C
Alba Iulia
Субота, 12 Червня, 2021

Головна агенція передових досліджень і розробок буде створена у КПІ

 • Головна агенція передових досліджень і розробок (GARDA), яка запозичує кращі рішення американської DARPA, буде створена у КПІ.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ДК “Укроборонпром”.

  Про це під час свого виступу у Верховній Раді України під час парламентських слухань на тему “Національна інноваційна система: стан та законодавче забезпечення розвитку” заявив Генеральний директор ДК “Укроборонпром” Павло Букін.

  “Прийнято рішення створити агенцію передових технологій за моделлю DARPA, яка буде втілювати технології в оборонній промисловості. Із ректором НТУУ “КПІ” Михайлом Згуровським домовлено, що агенція буде заснована саме у цьому університеті. Впевнений, це рішення дозволить досягти найбільшого ефекту”, – підкреслив Павло Букін.

  Водночас він наголосив, що питання розвитку інноваційних технологій пов‘язане із необхідністю законодавчих змін, які б удосконалили механізми фінансування таких проектів.

  “Законодавча база для інноваційної діяльності в Україні достатньо розвинена. Але окремі аспекти потребують удосконалення, оскільки гальмують можливості такого фінансування. Якщо говорити про серійних виробників, то фінансування інноваційної діяльності здійснюється за рахунок обігових коштів. Відтак витрати виносяться на витрати майбутніх періодів. Якщо говорити про НДІ та КБ, то такі можливості обмежені. Необхідно законодавчо створювати механізм для фінансування та пільгового оподаткування інноваційної діяльності”, – заявив Генеральний директор ДК “Укроборонпром” Павло Букін з трибуни Верховної Ради України.

  Він назвав серед досягнутих інновацій у діяльності Концерну розробку безпілотної наземної платформи “Фантом-2”.

  “Ця платформа дозволяє знищувати живу силу противника та транспортувати вантажі. Вона вже витримала випробування за кордоном. І її можна вважати результатом діяльності Концерну та його конструкторських установ”, – підкреслив Павло Букін.

  Загалом він  оцінив інноваційну діяльності “Укроборонпрому” з 2014 року “стримано позитивно”. Букін наголосив, що протягом цих років Концерн був сконцентрований на стратегічному завданні – забезпеченні Міноборони військовою технікою, яка наразі знаходиться на озброєнні армії України.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У виробництво кормів та перероблювання сої в Україні інвестують $20 мільйонів

  Інвестиційний фонд Diligent Capital Partners (DCP) та нідерландський банк розвитку FMO уклали угоду про інвестицію у 20...

  Італійська компанія додатково закупила 10 українських двигунів для ракети-носія Vega

  КБ "Південне" спільно з ДП "Південмаш" та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10 двигунів РД-843 для ракетоносіїв Vega.

  У параді до Дня Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів

  У параді з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  «Авіалінії Антонова» доставили з Польщі на Філіппіни п’ять гелікоптерів Black Hawk

  «Авіалінії Антонова» літаком Ан-124 «Руслан» доставили до Філіппін п’ять багатоцільових гелікоптерів Sikorsky S-70i Black Hawk з підприємства виробника у Польщі.

  На виставці “Зброя та безпека” представлять новий український бойовий безпілотник

  Новий український військовий безпілотник ACE ONE презентують на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека – 2021", яка розпочнеться у Києві 15 червня...

  Миколаївський тепловозоремонтний завод проведе модернізацію 55 локомотивів для Єгипту

  Миколаївський тепловозоремонтний завод має намір освоювати нові серії локомотивів і диверсифікувати ринки по ремонту та модернізації локомотивів - підприємством було підписано договір...

  Завершується створення першого зразка РЛС «Мінерал-У» для протикорабельного комплексу «Нептун»

  В Україні завершують роботи над створенням першого зразками нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на платформі Tatra 8х8.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Київський бронетанковий завод виготовив шасі БТР-3 для командно-штабної машини (фото)

  Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» виготовило та передало ТОВ «Телекард-Прилад» перше шасі БТР-3 для командно-штабної машини (КШМ) в рамках державного оборонного замовлення.

  Зараз читають

  Успішно завершено третій етап випробувань реактивних снарядів “Тайфун-1” (відео)

  Чергові випробувальні пуски українських реактивних снарядів "Тайфун-1" калібру 122-мм відбулись 26 травня 2021 року на полігоні "Широкий...

  Харківський авіаційний завод розвиватиме власне конструкторське бюро

  Генеральний директор ХДАВП Олександр Кривоконь на зустрічі з колективом Харківського університету ХАІ представив своє бачення з приводу...

  «Завод 410 ЦА» відновив військово-транспортні літаки Ан-32Б для Шрі-Ланки

  Державне підприємство «Завод 410 ЦА» відновило військово-транспортні літаки Ан-32Б для Військово-повітряних сил Шрі-Ланки.Передає Національний...

  Завершено один з етапів вогневих випробувань колісної САУ “Богдана” (відео)

  Дослідний зразок колісної САУ 2С22 "Богдана" пройшов один з етапів заводських випробувань на полігоні Широкий Лан.