9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 18 Жовтня, 2021

Фото: У Херсонському державному університеті відкрили лабораторію робототехніки та лабораторію молекулярної біології

 • 27 грудня голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом із народним депутатом України Олександром Співаковським взяв участь у відкритті 2-хлабораторій робототехніки та лабораторії молекулярної біології у Херсонському державному університеті.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Херсонської ОДА.

  Сьогодні на Херсонщині важлива подія. Ми відкриваємо унікальні лабораторії, які дозволять підвищити якість підготовки бакалаврів, магістрів та докторів філософії в галузі біології зі спеціалізацій «Молекулярна біологія», «Імунологія» та «Лабораторна діагностика біологічних систем» та сприяти підготовці як вчителів біології так і медичних біологів, – зазначив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

  Також Андрій Анатолійович розповів, що відкриття цих лабораторій є поштовхом для підготовки фахівців на сучасному рівні, що в свою чергу збільшує конкурентоздатність університету в освітньому просторі:

  Сучасне обладнання, підходи та методики є важливим кроком у розвитку не тільки вищого навчального закладу, а й усього освітнього потенціалу Херсонщини.

  Важливий крок у розвитку освітнього потенціалу Херсонщини

  Відкриття двох лабораторій відбулося за підтримки народного депутата України Олександра Співаковського, який зауважив, що інвестувати в університети та людський капітал необхідно, адже випускники – нові точки росту економіки України.

  Дякую позиції Міністерства освіти і науки України, міністру освіти Лілії Гриневич за підтримку фінансування таких навчальних лабораторій. В тих умовах, коли в Україні немає збалансованого доступу до якісної освіти, ми маємо співпрацювати з органами місцевої влади та розвивати Херсонщину, – прокоментував Олександр Співаковський.

  У лабораторії, розташованій на факультеті Фізики, математики та інформатики, студенти зможуть збирати та програмувати розумні пристрої з викорстанням Arduino, Raspberry Pi та Lego MindStorm. Однак, лабораторія має потужний потенціал не тільки для майбутніх інженерів-програмістів, а і для майбутніх учителів природничо-математичних дисциплін, зокрема для розвитку STEM-освіти в області.

  STEM-освіта стає все більш популярною в Україні. Її значення неможливо переоцінити, а особливо для дітей молодшого шкільного віку.

  В кабінеті буде використовуватись програмне середовище LEGO WeDo 2.0 спеціально розроблене для дітей молодшого шкільного віку. Складний і незрозумілий код в ньому замінюють графічні елементи (піктограми). Діти можуть змінювати параметри і спостерігати за відповідними змінами в поведінці робота, це вчить їх системно мислити, в школярів з’являються перші уявлення про найпростіші алгоритми.

  Робота з WeDo 2.0 формує у дітей інженерний склад розуму, допомагає розвивати у молодших школярів навички критичного і творчого мислення, вирішення завдань, вміння працювати в команді, вести дискусію, знаходити єдине рішення в суперечливій ситуації. Все це вказує на актуальність розвитку робототехніки в наш час та значення подібних.

  На факультеті біології, географії та екології Херсонського державного університету з 2014 працює навчально-наукова лабораторія молекулярної біології.

  За 3 роки існування лабораторії профільним кафедрам факультету, вдалося суттєво підвищити показники науково-дослідної роботи та вийти на міжнародний рівень, позбутися залежності від іноземних лабораторій при проведенні сучасних досліджень та публікації їх результатів.

  Наразі відбувається суттєво доукомплектування лабораторії надсучасним обладнанням, що значно розширює спектр наукових досліджень в галузі аналізу ДНК та РНК, культивування організмів, імунології, імунобіотехнології, молекулярної систематики тощо.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На КБ “Луч” розробляють новий переносний гранатомет

  Генеральний директор ДККБ "Луч" повідомив про роботу з розробки нового українського переносного гранатомета.Про...

  У вересні мережею УЗ перевезли рекордну за останні 10 років кількість зернових

  "Укрзалізниця" у вересні перевезла 3,8 млн тонн зернових - це рекордний показник перевезення зазначених вантажів у вересні за останні 10 років.

  Один із провідних виробників картоплі в Україні запустить крохмальний завод у тестовому режимі

  Після модернізації обладнання крохмального заводу «Контінентал Фармерз Груп» планує виробляти крохмаль екстракласу. Старт заплановано на квітень 2022 року.Про...

  КБ “Луч” уточнили терміни завершення держвипробувань мобільного ПТРК “Бар’єр-С”

  На ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" повідомили про незначне зсування термінів завершення тестувань українського комплексу 543 "Бар'єр-С" (також відомий як "Штурм-СМ"),...

  Перевалка в порту Маріуполя склала майже 5,2 млн тонн з початку року

  У Маріупольському порту за 9 місяців 2021 року перевалено 5,19 млн т вантажів, що на 2,6% менше показників аналогічного періоду 2020 року.

  Заступник міністра закордонних справ України обговорив організацію бізнес-місії кувейтських компаній

  Україна і Кувейт мають значний потенціал для збільшення обсягів торгівлі і співпраці у сфері залучення інвестицій.Про це йшлося...

  В Одеській області побудують станцію морської системи зв’язку за 18 млн грн

  На узбережжі Одеської області, біля села Миколаївка Білгород-Дністровського району, між Тузлівським і Будацькому лиманами, буде побудована станція глобальної морської системи зв'язку, яка...

  Міноборони замовило сотні габіонів для облаштування позицій

  Міністерство оборони України подало тендер на закупівлю сотень габіонів для захисту військових.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  Українські військові отримали понад сотню переносних комплексів радіорозвідки Plastun-RP3000

  Малогабаритний пеленгаційний комплекс Plastun-RP3000 від НВЦ «Інфозахист» завдяки модульності та енергоавтономності значно підвищує мобільність груп тактичної радіорозвідки.

  У порту Маріуполя почалася реконструкція гідротехнічної частини одного з причалів (фото)

  У Маріупольському порту почалася реконструкція гідротехнічної частини причалу №3 - в рамках виконання Плану розвитку Маріупольського морського...

  УЗ вперше закупила електроенергію на більше ніж рік безпосередньо у “Енергоатому”

  "Укрзалізниця"провела першу закупівлю електроенергії на термін понад 1 рік безпосередньо у виробника - НАЕК "Енергоатом" за прямими...

  Wizz Air оголосить про масштабне розширення діяльності в Україні

  На завтра, 13 жовтня, запланована пресконференція авіакомпанії Wizz Air На ній угорський лоукостер планує оголосити про масштабне...