9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Квітня, 2021

Фото: У Херсонському державному університеті відкрили лабораторію робототехніки та лабораторію молекулярної біології

 • 27 грудня голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом із народним депутатом України Олександром Співаковським взяв участь у відкритті 2-хлабораторій робототехніки та лабораторії молекулярної біології у Херсонському державному університеті.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Херсонської ОДА.

  Сьогодні на Херсонщині важлива подія. Ми відкриваємо унікальні лабораторії, які дозволять підвищити якість підготовки бакалаврів, магістрів та докторів філософії в галузі біології зі спеціалізацій «Молекулярна біологія», «Імунологія» та «Лабораторна діагностика біологічних систем» та сприяти підготовці як вчителів біології так і медичних біологів, – зазначив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

  Також Андрій Анатолійович розповів, що відкриття цих лабораторій є поштовхом для підготовки фахівців на сучасному рівні, що в свою чергу збільшує конкурентоздатність університету в освітньому просторі:

  Сучасне обладнання, підходи та методики є важливим кроком у розвитку не тільки вищого навчального закладу, а й усього освітнього потенціалу Херсонщини.

  Важливий крок у розвитку освітнього потенціалу Херсонщини

  Відкриття двох лабораторій відбулося за підтримки народного депутата України Олександра Співаковського, який зауважив, що інвестувати в університети та людський капітал необхідно, адже випускники – нові точки росту економіки України.

  Дякую позиції Міністерства освіти і науки України, міністру освіти Лілії Гриневич за підтримку фінансування таких навчальних лабораторій. В тих умовах, коли в Україні немає збалансованого доступу до якісної освіти, ми маємо співпрацювати з органами місцевої влади та розвивати Херсонщину, – прокоментував Олександр Співаковський.

  У лабораторії, розташованій на факультеті Фізики, математики та інформатики, студенти зможуть збирати та програмувати розумні пристрої з викорстанням Arduino, Raspberry Pi та Lego MindStorm. Однак, лабораторія має потужний потенціал не тільки для майбутніх інженерів-програмістів, а і для майбутніх учителів природничо-математичних дисциплін, зокрема для розвитку STEM-освіти в області.

  STEM-освіта стає все більш популярною в Україні. Її значення неможливо переоцінити, а особливо для дітей молодшого шкільного віку.

  В кабінеті буде використовуватись програмне середовище LEGO WeDo 2.0 спеціально розроблене для дітей молодшого шкільного віку. Складний і незрозумілий код в ньому замінюють графічні елементи (піктограми). Діти можуть змінювати параметри і спостерігати за відповідними змінами в поведінці робота, це вчить їх системно мислити, в школярів з’являються перші уявлення про найпростіші алгоритми.

  Робота з WeDo 2.0 формує у дітей інженерний склад розуму, допомагає розвивати у молодших школярів навички критичного і творчого мислення, вирішення завдань, вміння працювати в команді, вести дискусію, знаходити єдине рішення в суперечливій ситуації. Все це вказує на актуальність розвитку робототехніки в наш час та значення подібних.

  На факультеті біології, географії та екології Херсонського державного університету з 2014 працює навчально-наукова лабораторія молекулярної біології.

  За 3 роки існування лабораторії профільним кафедрам факультету, вдалося суттєво підвищити показники науково-дослідної роботи та вийти на міжнародний рівень, позбутися залежності від іноземних лабораторій при проведенні сучасних досліджень та публікації їх результатів.

  Наразі відбувається суттєво доукомплектування лабораторії надсучасним обладнанням, що значно розширює спектр наукових досліджень в галузі аналізу ДНК та РНК, культивування організмів, імунології, імунобіотехнології, молекулярної систематики тощо.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять,...

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів польове тренування.

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

  До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують укладання відповідних контрактів) у лютому-березні...

  Українська компанія розвиває доставлення вантажів з країн Європи до низки дніпровських портів

  Судноплавна компанія Argo Shipping, на додачу до виконання ряду рейсів до Європейських країн, планує здійснювати рейси з доставлення вантажів по Дніпру з...

  “Авіакон” модернізував гелікоптер Мі-8МТ для Сухопутних військ ЗСУ

  ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу ДК "Укроборонпрому", передало армійській авіації Сухопутних військ ЗС України відремонтований та модернізований гелікоптер...

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр дослідження...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Зараз читають

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р...

  Дві третини ракето-космічної продукції України імпортували США та Саудівська Аравія

  Про результати господарської діяльності підприємств, що входять до складу Державного космічного агентства України у 2020 році повідомив...

  Розпочато випробування нової командно-штабної машини на базі БТР-4 для Таїланду (відео)

  На ДП "Київський бронетанковий завод", який входить до складу ДК "Укроборонпром", пройшов перший етап збирання та пробігових...

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в...