9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 23 Травня, 2022

Антарктична станція “Академік Вернадський” прийняла 27-му українську експедицію (фото)

Попри російсько-українську війну та достатньо ускладнену логістику у світі через COVID-19, на станції “Академік Вернадський” відбулася перезмінка українських антарктичних експедицій. Щобільше – вперше за 20 років її забезпечує власний український криголам “Ноосфера”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Національного антарктичного наукового центру.

У вівторок, 12 квітня 2022 року, зимівники 26-ї УАЕ, які рік відпрацювали в Антарктиці, вирушили додому. Разом з ними до України прямує сезонний загін, що виконував роботи впродовж антарктичного літа. Натомість станцію прийняла команда 27-ї УАЕ, яка наступний рік проводитиме дослідження та безперервні вимірювання, більшість яких тут триває десятиліттями, і є найдовшими у світі.

blank
Фото: НАНЦ

Зазначимо, що “Ноосфера” прибула до “Вернадського” 30 березня. Окрім зимівників 27-ї УАЕ, судно доправило на станцію близько 80 тонн різних вантажів, плюс 140 тис. літрів пального. Оскільки біля нашого острова досить мілководно і криголам не може підійти впритул, то всі вантажі перевозили невеликими моторними човнами, а також міні-баржею, якою обладнана “Ноосфера”. Пальне перекачували через спеціальний трубопровід. Увесь процес тривав понад тиждень, адже нерідко йому заважала примхлива антарктична погода.

У підсумку на берег доставили річний запас пального, їжі та побутових засобів для полярників, будматеріали та нове обладнання для продовження модернізації станції й ще багато іншого. Зокрема, “автопарк Вернадського” поповнили двома новими човнами, які вже задіяли до розвантаження, а в майбутньому використовуватимуть і для морських досліджень, та двома снігоходами (до цього на станції залишалися ще британські, які тяжко піддавалися “реанімуванню”). Також українські полярники нарешті отримали “підмогу” у вигляді снігоприбиральної машини – усі попередні 26 років вони чистили сніг виключно вручну.

“Всі ці речі були закуплені ще торік й завантажені на “Ноосферу” перед її відходом з Одеси у січні цього року, тобто до початку війни”, – зазначають у антарктичному центрі.

blank
Фото: НАНЦ

Наразі наш криголам “Ноосфера” на борту з полярниками прямує до Чилі. З Чилі учасники антарктичних експедицій літаками будуть доправлені до Варшави, а вже звідти наземним транспортом – в Україну. “Ноосфера” ж до кінця війни не повертатиметься до Одеси, а базуватиметься в одному з портів Південної півкулі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають