9.5 C
Alba Iulia
Середа, 20 Жовтня, 2021

Академія наук України супроводжує роботу всіх стратегічних галузей національної економіки

 • Установи Національної академії наук України займаються обслуговуванням та підтриманням роботи усіх, без винятку, стратегічних галузей національної економіки.

  Попри різні проблеми та перешкоди, Академії вдається підтримувати вже наявні зв’язки з виробничим сектором і налагоджувати нові.

  Про це розповів Президент НАН України академік Анатолій Загородній в інтерв’ю ZN.UA, передає Національний Промисловий Портал.

  Він зазначив, що НАН України тісно співпрацює з багатьма українськими промисловими гігантами, зокрема, державними підприємствами «Антонов», «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля», «Івченко-Прогрес», «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова», акціонерними товариствами «Турбоатом», «Мотор Січ», підприємствами концерну «Укробронпром». Також Академія шукає партнерів і за кордоном.

  Мотор Січ – Фото: Дмитро Смольєнко

  Анатолій Загородній нагадав, що науковці НАН України здійснюють дослідження для боротьби з пандемією COVID-19. Так, в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України було створено першу вітчизняну тест-систему для виявлення вірусу SARS-CoV-2. Фахівці Академії також посприяли створенню імуноферментної експрес-системи для виявлення COVID-19, яку нині виробляє одне з українських підприємств. В Інституті біохімії імені О.В. Палладіна у Києві й Інституті біології клітини у Львові тривають дослідження зі створення української вакцини проти нової коронавірусної інфекції.

  Фото: misto.vn.ua

  Очільник НАН України підкреслив, що постійне підтримання науки, як фундаментальної, так і прикладної, на пристойному рівні – це почесний тягар, місія держави.

  «Тому кожну копійку, спрямовану на науку, слід розглядати не як витрати, а як інвестиції у краще майбутнє. В економічне зростання, енергетичну незалежність, національну безпеку й оборону», – наголосив він.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ​Нібулон сплатив понад 540 мільйонів гривень податків з початку року

  За три квартали 2021 року "Нібулон" направив 541,03 мільйонів гривень податків і зборів до бюджетів різних рівнів.

  Український «Руслан» доставить на Гуам гелікоптер ВМС Німеччини

  На Маріанський острів Гуам український літак Ан-124-100 «Руслан» доставить вертоліт «Sea Lynx» військових Німеччини.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  На підприємстві у Новомосковську відкрили новий соєпереробний цех

  У Новомосковську на Дніпропетровщині відкрили новий соєпереробний цех, розташований на заводі з виробництва кормів "АГРО КОМ".Передає Національний Промисловий Портал з...

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

  Аудит ЄС підтвердив дієвість системи державного контролю якості молочних продуктів

  Єврокомісія завершила аудит офіційного контролю над виробництвом та сертифікацією молока та молочних продуктів з України, які призначені для експорту до Європейського Союзу.

  У Миколаєві побудують нову дорогу до морського порту

  У Миколаєві розробляється проєкт будівництва дороги в Миколаївський морський порт, яка пройде під Широкобальським мостом.Про це повідомив міський...

  Витрати на виробництво сільгосппродукції в Україні збільшились на третину

  У січні-серпні 2021 року витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні виросли на 35,6%, у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (у...

  Метінвест подарував ЦГЗК новий пасажирський автобус

  На ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» з'явився новий пасажирський автобус Otokar Territo U. Це подарунок співробітникам від генерального директора Групи Метінвест до ювілею...

  Зараз читають

  Державне оборонне замовлення виконано на 75% – Уруський

  У середу, 13 жовтня, на базі Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості відбулась чергова нарада щодо стану...

  Зросло виробництво автотранспорту в Україні

  У вересні на українських заводах було зібрано 909 одиниць автотранспортних засобів.Про...

  У Миколаєві побудують нову дорогу до морського порту

  У Миколаєві розробляється проєкт будівництва дороги в Миколаївський морський порт, яка пройде під Широкобальським мостом.

  Україна збільшила експорт високоолеїнової соняшникової олії в Китай

  У 2020/21 маркетинговому році Україна експортувала в Китай 86 тис. тонн (+14% до показника минулого року) високоолеїнової...