9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

Академія наук України супроводжує роботу всіх стратегічних галузей національної економіки

Установи Національної академії наук України займаються обслуговуванням та підтриманням роботи усіх, без винятку, стратегічних галузей національної економіки.

Попри різні проблеми та перешкоди, Академії вдається підтримувати вже наявні зв’язки з виробничим сектором і налагоджувати нові.

Про це розповів Президент НАН України академік Анатолій Загородній в інтерв’ю ZN.UA, передає Національний Промисловий Портал.

Він зазначив, що НАН України тісно співпрацює з багатьма українськими промисловими гігантами, зокрема, державними підприємствами «Антонов», «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля», «Івченко-Прогрес», «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова», акціонерними товариствами «Турбоатом», «Мотор Січ», підприємствами концерну «Укробронпром». Також Академія шукає партнерів і за кордоном.

blank
Мотор Січ – Фото: Дмитро Смольєнко

Анатолій Загородній нагадав, що науковці НАН України здійснюють дослідження для боротьби з пандемією COVID-19. Так, в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України було створено першу вітчизняну тест-систему для виявлення вірусу SARS-CoV-2. Фахівці Академії також посприяли створенню імуноферментної експрес-системи для виявлення COVID-19, яку нині виробляє одне з українських підприємств. В Інституті біохімії імені О.В. Палладіна у Києві й Інституті біології клітини у Львові тривають дослідження зі створення української вакцини проти нової коронавірусної інфекції.

blank
Фото: misto.vn.ua

Очільник НАН України підкреслив, що постійне підтримання науки, як фундаментальної, так і прикладної, на пристойному рівні – це почесний тягар, місія держави.

«Тому кожну копійку, спрямовану на науку, слід розглядати не як витрати, а як інвестиції у краще майбутнє. В економічне зростання, енергетичну незалежність, національну безпеку й оборону», – наголосив він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають