9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Найстаріше підприємство України перетворять на туристичний об’єкт

Влада Дрогобича збирається перетворити Дрогобицький солевиварювальний завод, який вважається найстарішим діючим підприємством України, на туристичний об’єкт

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ZruchnoTravel.

Дрогобицька солеварня є не тільки найстарішим промисловим підприємством України, але одним з найдавніших у Європі. На сьогодні завод перебуває у державній власності, а більшість будівель знаходяться в аварійному або напівзруйнованому стані. Разом з тим на підприємстві продовжується виробництво солі з використанням старовинного методу випарювання природного розсолу, який видобувають з підземних шурфів на відкритому вогні.

Ставимо перед собою завдання розробити проект реставрації підприємства як архітектурної пам’ятки. Плануємо розширити його інфраструктуру, привести до ладу прилеглу територію і в такий спосіб залучити туристів, які масово відвідують Львівську область, – зазначають у Дрогобицькій міськраді.

Дрогобицький солевиварювальний завод — найстаріший з нині діючих солеварних заводів в Україні та одне з найстаріших підприємств Східної Європи.

Вперше згадка про сіль з Дрогобича датується 1390 роком, коли Володислав Опольчик обдарував галицьке архієпископство десятиною солі з Дрогобича. Поширено вказують, що солеварня (жупа) безперервно працює починаючи з 1250 року. Ця дата не має під собою жодної історичної основи. Проте дрогобицька солеварня згадується вперше лише в джерелах кінця XIV ст.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають