9.5 C
Alba Iulia
Середа, 17 Серпня, 2022

Національна гвардія почала самостійно патрулювати вулиці міст

Від 1 серпня 2019 року військовослужбовці Національної гвардії України виконуватимуть завдання з охорони громадського порядку у складі самостійних піших патрулів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Відповідне доручення про залучення сил та засобів Нацгвардії до самостійного патрулювання населених пунктів країни наприкінці липня 2019 року підписав Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

До цього гвардійці несли службу у спільних зі співробітниками Національної поліції патрулях.

Службу гвардійці нестимуть п’ять днів на тиждень по шість годин, утім за ускладнення оперативної обстановки час служби військових може бути змінений.

У такому форматі для забезпечення правопорядку буде залучено:

• близько 2000 патрульних,
• 100 одиниць автомобільного транспорту та
• 100 службових собак.

Під час патрулювання гвардійці екіпіруватимуться та озброюватимуться відповідно до Закону України «Про Національну гвардію України» – а саме спецзасобами та штатною зброєю. Також, військові матимуть при собі планшетні пристрої, підключені до інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України». Це дасть змогу в режимі «он-лайн» слідкувати за оперативною обстановкою в районі виконання завдань.

Відтепер планування маршрутів патрулювання проводитиметься в залежності від криміногенної ситуації в конкретному населеному пункті. Гвардійські патрулі залучатимуться у ті райони міст, де обстановка більш напружена.

Що можуть робити бійці НГУ

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 13 Закону України «Про Національну гвардію України» військовослужбовці Нацгвардії України під час залучення до виконання завдань з охорони громадського порядку мають право здійснювати превентивні та поліційні заходи примусу відповідно до Закону України «Про Національну поліцію». Зокрема, у статті 31 закону передбачений такий перелік превентивних заходів:

– перевірка документів особи
– опитування особи;
– поверхнева перевірка і огляд;
– зупинення транспортного засобу;
– вимога залишити місце і обмеження доступу до визначеної території;
– обмеження пересування особи, транспортного засобу або фактичного володіння річчю;
– проникнення до житла чи іншого володіння особи;
– перевірка дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;
– застосування технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису;
– перевірка дотримання обмежень, установлених законом стосовно осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, та інших категорій осіб;
– поліційне піклування.

Стаття 42 Закону України «Про Національну поліцію» визначає конкретний перелік поліційних заходів примусу: фізичний вплив (сила), застосування спеціальних засобів та застосування вогнепальної зброї.

Попереднє військове формування, на основі якого було створено Національну гвардію України – Внутрішні війська МВС України здійснювали патрулювання самостійно та в складі спільних з органами внутрішніх справ на підставі Наказу міністра внутрішніх справ №521 від 5 липня 2005 року “про затвердження Тимчасового положення про організацію служби спеціальних моторизованих військових частин міліції, військових частин спеціального призначення та підрозділів оперативного призначення внутрішніх військ МВС України”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають