9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 1 Липня, 2022

На Запорізькій АЕС встановили мережу сейсмічного моніторингу здатну реєструвати рухи землі в будь-якій точці планети

Служба експлуатації будівель та споруд (СЕБтаС) Запорізької АЕС завершила багаторічну роботу з введення в дослідну експлуатацію мережі сейсмічного моніторингу на Запорізькій АЕС.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу  Запорізької АЕС.

Навколо майданчика в 25-кілометровій зоні ВП ЗАЕС встановлені сім сейсмостанцій, оснащених надчутливими датчиками фірми Guralp (Великобританія). Вони реєструють всі рухи землі, не лише в регіоні розташування станції, а й по всій планеті.

Для їх встановлення були споруджені свердловини глибиною від 50 до 100 метрів – в залежності від глибини залягання гранітних порід кристалічного фундаменту Українського щита, на якому розташована Запорізька АЕС. Сейсмометри встановлені в гранітні породи, що значно зменшує вплив зовнішніх факторів на такі датчики.

Спостереження вестимуться весь період експлуатації станції, а в 2020 році за найбільш ключовими показниками потрібно буде звітувати перед Держатомрегулювання, – розповів виконуючий обов’язки начальника СЕБтаС Максим Гордійчук. – Всі документи, що стосуються введення мережі сейсмічного моніторингу в дослідну експлуатацію, були підписані в грудні минулого року, а весь поточний рік будемо пильно за нею спостерігати, щоб виявити можливі слабкі місця, і, якщо вони є, відреагувати і вдосконалити її функціонування.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають