9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

На віддалені посушливі землі Херсонщини пустили дніпровську воду

Балку Великі Сірогози, що на Херсонщині, вперше за останні 19 років почали заповнювати водою з Дніпра.

Про це написав начальник Херсонського обласного управління водних ресурсів Ігор Андрієнко на своїй сторінці в Facebook, передає Агроінсайдер.

За радянських часів Серогожская балка була джерелом зрошення більше 7 тис. гектарів землі, в тому числі 1,5 тис. гектарів – на державних зрошувальних системах, 2,4 тис. гектарів малого зрошення і більше 3 тис. гектарів зрошуваних земель- «супутників».

Після поділу землі великих господарств на паї, через списання зрошуваних земель, а також зносу і разукомплектации зрошувальних мереж, це зрошення там не функціонує. Також протягом останнього десятиліття через низьку кількість опадів і невеликий технічне скидання води з каналу P-3-1 Серогожская балка обміліла. На невеликій частині балки вода залишилася, а на більшості території русла вона відсутня.

У 2018 році були розпочаті роботи по відродженню Серогожской балки. Технікою було розчищено русло балки, і у неї вперше за останні 10 років подали дніпровську воду – всього 6 – 6,5 млн кубометрів.

Сьогодні насправді знаковий день для жителів Ніжнесерогожского району: саме зараз почалося заповнення водою балки Великі Сірогози! … Надходження води в балку не тільки поліпшить екологічний стан, а й поліпшить умови життя мешканців прилеглих населених пунктів, – прокоментував подію Ігор Андрієнко.

На данном изображении может находиться: баскетбольная площадка, на улице, вода и природа

У 2007 році рішенням Херсонської облради частина території балки, має особливу естетичну, наукову та виховну цінність (загальною площею 636 гектарів) була оголошена ландшафтним заказником місцевого значення «Балка Великі Сірогози».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають