9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

На Північному ГЗК будуть боротися з пилом за допомогою переобладнаних БелАЗів

Боротьба з пилом – одне з важливих заходів міської екологічної програми 2016-2025 років. Для поливу зрошення в кар’єрах Північного гірничо-збагачувального комбінату Групи Метінвест переобладнав чотири надпотужних БілАЗа.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Укрметалургпром.

Перша машина в Україні та п’ята в світі вийде на лінію вже на початку серпня. Цей сухопутний танкер на колесах, з місткістю цистерни 119 кубів, успішно пройшов випробування і введений в експлуатацію на одному з фосфатних родовищ в Марокко. Нова техніка істотно вплине на ефективність екологічних заходів підприємства.

Суперсамосвали в чотири рази потужніші, ніж існуюча техніка для поливу рослин. Протягом 70 хвилин машина може без дозаправки зрошувати технологічні дороги та осаджувати пил в забоях. Цистерна оснащена потужними насосами, що дозволяє збільшити ширину зони поливу зрошення. Далекобійність струменя води з лафетного ствола досягає 60 м. Це чотири горизонти в кар’єрі разом узятих! При зміні кута повороту від 10 до 45 градусів таким струменем можна поливати самі недоступні місця в кар’єрах. Великий обсяг цистерни допоможе уникнути холостих пробігів, а значить знизить кількість вихлопних газів при роботі двигуна внутрішнього згоряння.

У вирішенні екологічних завдань ми вивчаємо світовий досвід і впроваджуємо його у себе на комбінаті. Нова техніка дасть можливість ефективно боротися з пилом в кар’єрах, а значить покращить санітарно-гігієнічні умови праці гірників, продовжить термін служби обладнання і техніки, а також запобігти випадкам загоряння, – зазначив директор з охорони праці та навколишнього середовища Орландо Мачадо Торрес. – Маленькі гідромонітори ще послужать на поливі сухих пляжів хвостосховища.

Останні новини:

Зараз читають