9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 5 Грудня, 2023

На Львівщині збільшується популяція зубрів

За результатами моніторингу, обліку та спостережень за популяцією – на початку 2018 року  на території області нараховується 84 особини зубра, а саме в НПП «Сколівські Бескиди» – 33.

Ці дані свідчать, що упродовж останніх років чисельність зубра на території області зростає. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Львівської ОДА.

У 2009 році завезли перших тварин з Німеччини у кількості  6 особин. Опісля привезли ще 5, 4 з яких з Баварського національного парку та одного з Австрії. Опісля перетримки, їх випустили у дику природу, – зазначив директор Національного природного парку  “Сколівські Бескиди” Василь Бандерич.

Окрім того, він також додав, що за зубрами ведеться постійний ветнагляд, їх підгодовують, здійснюють науковий супровід.

Зауважимо, що 11 особин зубрів завезли у вольєр Майданівського лісництва на виконання «Програми реінтродукції бізона європейського (зубра) в Сколівських бескидах (Українські Карпати)» у межах проекту «Відновлення субпопуляції зубра європейського у Східних Карпатах», які фінансувалися Фондом великих рослиноїдних ссавців (Голландія) та обласним фондом ОНПС упродовж 2009-2010 років.

Відтак, на даний час уже сформувалось стадо, що налічує 33 особини, з яких 5 народилися у 2017 році.

Завдяки існуванню цієї природно-заповідної території у нас є можливість збільшити популяцію зубрів, оскільки тут орієнтовно 7 тисяч гектарів лісу, де немає населення. Відповідно зубри можуть вільно розміщуватися та проживати. Окрім того, перевагою є молодий ліс та праліси, угіддя для кормової бази, річка, що слугує водопоєм, – повідомив начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Андрій Сенюк.

Важливу роль у відтворенні виду відіграє фактор підгодівлі в осінньо-зимовий період.

Ще 51 особина зубрів розташовується у  ДП «Мисливське господарство «Стир».

Зазначимо, що в межах України чисельність зубра становить майже 250 особин.

Бригади застосовували маршрутний облік звірів по слідах на снігу, метод картування слідів та анкетно-опитовий метод. На основі первинних матеріалів опрацювали зведені відомості чисельності фауни по лісництвах, дільницях та по установі в загальному.

У цьому році в «Сколівських Бескидах» зафіксували 414 особин оленя благородного, 411 особин козулі та 112 кабана. З хутрових звірів обліковано 18 особин вовка, 46 особин лисиці, 268 куниці.

Окрім того, облікували 27 особин ведмедя бурого, 23 особини рисі та 10 особин кота лісового.

blank

Останні новини:

Зараз читають