9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 20 Січня, 2022

На Центральному автовокзалі Києва відновили авторські мозаїки (фото)

На Центральному автовокзалі у Києві завершили реставрацію мозаїк художників-монументалістів Ади Рибачук і Володимира Мельниченка, які присвячені подорожам.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“15 червня будівлі автовокзалу відбулася мистецька акція – Clean Day, в той день панно і колони очистили від шару пилу і бруду, і тепер кожен фрагмент мозаїки заграв свіжими фарбами”, – зазначають організатори.

Відзначимо, що реставраційні роботи почали в лютому 2021 року. Першочерговим завданням для реставраторів було зміцнення аварійних елементів мозаїки, щоб оригінальний декор більше не губився.

В ході робіт перед майстрами постало питання, що робити з фрагментами мозаїк, які були пошкоджені, але відновлені зусиллями працівників автовокзалу. Майстри вирішили зберегти неавторської вставки на колонах “як свідчення часу, всіх тих років, що пройшли з моменту створення мозаїки”.

У реставраційних роботах брали участь Фонд збереження культурної спадщини Ади Рибачук і Володимира Мельниченка, реставратори студії GurinBrothers, київські художники та дизайнери.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають