9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

На Черкащині створять найбільший музей Історії Українського Війська

Найбільший в Україні музей Історії Українського Війська створять на Черкащині, на території колишньої Садиби Дахновських, також відомого як «Леськівський замок».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Розпочався проєкт з реалізації з постанови Верховної Ради №3581 від 03.06.2020.

На пленарному засіданні Верховної Ради України 14 липня 2020 року проєкт постанови №3581 «Про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо необхідності збереження унікального ландшафтно-архітектурного комплексу «Садиба Даховських» та створення на його базі державного ландшафтно-паркового музею Історії Українського Війська» підтримали 335 народних депутатів.

За оцінками реалізація проєкту буде тривати близько трьох років та станом на серпень 2020 року вже перейшло у площину обговорення на рівні Генерального штабу Збройних сил України.

Так вчора 26 серпня, в Генеральному штабі ЗС України відбулась міжвідомча нарада щодо створення державного ландшафтно-паркового музею Історії українського війська.

В ній взяли участь представники Міністерства оборони, Міністерства у справах ветеранів, Генерального штабу ЗСУ та народний депутат Антон Яценко, що був ініціатором проєкту.

За результатами наради керівництву Міністерства оборони України та Збройних Сил України буде надано пропозиції щодо подальшої реалізації проєкту.

Тут же пропонується створення рекреаційних зон для проведення військово-патріотичних та мистецьких заходів, зокрема «Сокіл», «Джура», продовження реалізації пластових та скаутських програм.

Садиба Дахновських була побудована у ХІХ столітті та знаходиться у селі Леськове, що у Монастирищенському районі Черкаської області.

Територія яку займає садиба складає 85 гектарів, окрім самих будівель замку тут також включає сад, ставок, листяний та хвойний ліс.

В радянський час комплекс був відданий під санаторій, а згодом передано на баланс оборонного відомства де поступово занепадав.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають