9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 21 Червня, 2021

Міністр оборони ліквідував Офіс реформ

 • Міністр оборони ліквідував Проєктний офіс, що працював над реалізацією реформ, які адаптували армію до стандартів НАТО, зокрема це система електронних закупівель, закупівлі через структури НАТО, реформа харчування, речового та медичного забезпечення та ін.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

  Про це йдеться у наказі Міноборони № 120 від 10 квітня 2020 року. Новим «провідником» реформ визначено Директорат політики у сфері оборони Міністерства оборони України.

  Що таке Проєктний офіс реформ? Від початку військового конфлікту на сході України навесні 2014 року волонтери відігравали ключову роль у підтримці Збройних Сил України. Їхня діяльність отримала високу оцінку та підтримку влади, зокрема Президента України.

  У листопаді 2014 року вісім волонтерів із проєктом «Волонтерський десант» стали консультантами Міністерства оборони України. Їхнім завданням було підсилення й оптимізація роботи МОУ та його структурних підрозділів, служб і, зокрема, департаменту держзакупівель.

  «Волонтерський десант» заклав основи інституційних змін у МОУ, і вже на початку 2015 року реформи стали набувати системного характеру. У серпні 2015-го наказом міністра було створено Проєктний Офіс Реформ – консультаційно-дорадчий орган, метою якого стало комплексне та експертне ведення процесу реформування.

  Окрім вже згаданих реформ, офіс працював над управління державними підприємствами, що належать Міністерству оборони України, розробкою нової системи житлового забезпечення, реформуванням системи забезпечення пальним, розвитком професійного сержантського корпусу, впровадження програмно-проєктного управління в систему оборонного планування, методологічне супроводження трансформації системи об’єднаного керівництва силами оборони та військового управління.

  До речі, щодо останнього – 31 березня Андрій Таран скасував наказ Мінообjрони від 29 березня 2019 року про трансформацію об’єднаного керівництва силами оборони і військового управління в Збройних Силах України, що теж викликало неоднозначні реакції.

  “Наказую, визнати таким, що втратив чинність як реалізований, наказ Міністерства оборони України від 29 березня 2019 року №141 “Про трансформацію системи об’єднаного керівництва силами оборони та військового управління у Збройних Силах України”.

  «Саме робота Офісу реформ була драйвером змін і давала надію багатьом професіоналам усередині системи не втрачати надію. При цьому ПОР завжди мав найвищий рівень довіри країн-партнерів. Через це уряд Великої Британії виділяв фінансування на експертів, уряд Сполучених штатів прив’язав виділення другої частини суми військової допомоги у 125 млн дол США зокрема до реалізації реформи закупівель. А уряд Канади був готовий надати значне фінансування на розширення роботи команд реформ саме за моделлю ПОР», – прокоментувала рішення Андрія Тарана ексзаступниця міністра оборони Аліна Фролова.

  Нагадаємо, що Андрій Таран прославився, тим, що у день призначення зробив заяву що «цілковита адаптація ЗСУ до стандартів НАТО найближчим часом недосяжна». Потім була ще заява – мов слова міністра не правильно сприймають і Міноборони не відвертається від НАТО.

  Потім стало відомо про призупинення реформи харчування, що згодом підтвердилось та була офіційна заява про відмову від її повної реалізації та перехід на змішану стару-нову систему й повернення старих принципів закупівлі послуг.

  У кінці березня очільниця Офісу реформ Олеся Фаворська повідомила про фактичне блокування його роботи – виселення з будівлі міністерства, блокування перепусток, звільнення працівників. У відповідь на резонанс, у Міноборони заявили, що той офіс нічого особливого не робив, і взагалі вони не дотримуються трудової дисципліни.

  10 квітня у питанні Офісу поставили крапку, до речі дуже тихо – просто оприлюднили наказ.

  Реформи, що тепер впроваджуються – це продовження служби «особливо цінним кадрам» на 5 років понад граничну межу «списання» у відставку (генерали зможуть служити до 70 років) та переведення військових без їх згоди в інші військові частини, в т.ч. з пониженням у посаді.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українські десантники отримають сучасні шоломи для стрибків з парашутом

  Українські десантники, які досі стрибають у старих радянських шоломах, отримають новий вітчизняний шолом, що забезпечує такий же...

  В Україні локалізовано виробництво ще одного кулемета 12,7 мм (відео)

  Арсенал великокаліберної стрілецької зброї Збройних сил України поповниться єдиним кулеметом калібру 12,7 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Українські гелікоптери Мі-24 відновлюють польоти після запуску виробництва лопатей в Україні

  Українські ударні гелікоптери Мі-24 повертаються в небо після кількарічного простою через відсутність лопатей головного гвинта.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Україна та Туреччина знаходяться на фінальному етапі підготовки Угоди про вільну торгівлю

  Україні та Туреччині до укладання Угоди про вільну торгівлю лишилося зробити останній крок, найважливіший та найчутливіший, який вимагає компромісу обох сторін. Українська...

  На Закарпатті ремонтують найдовший шляхопровід регіону (відео)

  У Закарпатській області, в межах смт. Батьово, в рамках ремонту автодороги М-25 "Соломоново" - Велика Добронь - Яноші, йдуть роботи на самому...

  Компанія UKRJET представила БПЛА-камікадзе «Злива» на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Баражуючий боєприпас «Злива» від компанії UKRJET був продемонстрований на міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2021».Передає Національний Промисловий Портал з...

  Гелікоптери Збройних сил України модернізують для використання ракет “повітря-повітря”

  Незабаром армійська авіація Збройних сил України може отримати оновлені гвинтокрилі машини, які будуть здатні успішно вести бойові дії вночі, використати високоточне озброєння...

  Україні затвердила Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу

  Рада національної безпеки та оборони на засіданні розглянула та затвердила Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України.Про це секретар РНБО...

  Зараз читають

  Київські судноремонтники спустили на воду одразу три судна (фото)

  На початку червня Київський суднобудівний-судноремонтний завод (КССРЗ) після проведення докових оглядів спустив на воду одразу три плавзасоби.

  Lockheed Martin презентує в Україні винищувачі F-16

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.

  Alstom готовий локалізувати до 35% виробництва локомотивів в Україні

  Французький концерн Alstom готовий поступово локалізувати до 35% виробництва і обслуговування локомотивів в Україні, а продуктивну діяльність...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру,...