9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

Завод “Буревісник” не в змозі відновити виробництво апаратів вентиляції легенів

Відновлення виробництва апаратів штучної вентиляції легенів на заводі «Буревісник» не є можливим через неробочий стан виробничої лінії. Конструкторську документацію на вітчизняні апарати ШВЛ передадуть приватним компаніям.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-служба Укроборонпрому.

Нагадаємо, що ДП «Укроборонпром» провів ревізію заводу з виробництва вітчизняних апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) з метою відновлення їх виробництва. За результатами ревізії виявилося, що для запуску виробництва апаратів ШВЛ, завод «Буревісник» потребує значних інвестицій. Наразі підприємство перебуває в стані банкрута, має 100 млн грн боргів, а останній апарат ШВЛ на заводі було виготовлено 12 років тому.

У 2008-му році на виробництво апаратів штучної вентиляції завод взяв кредит, але обіцяне Кабінетом міністрів замовлення на тисячу апаратів так і не отримав. Кредитне навантаження, фінансова криза та відсутність нових замовлень призвели до повної зупинки заводу «Буревісник», – пояснив ситуацію заступник гендиректора Укроборонпрому Мустафа Найєм

В Укроборонпромі зазначили, що для запуску виробництва, підприємство потребує значних капітальних інвестицій та модернізації виробничих ліній. Крім того закінчився строк дії сертифікатів на апарати. На підприємстві залишилось лише 59 працівників, та відсутні спеціалісти, що обслуговували виробничі потужності.

blank

Враховуючи обставини у концерні вирішили передати всю конструкторську документацію на вітчизняний апарат ШВЛ “БРІЗ-Т” приватним компаніям-виробникам медичного обладнання, які будуть зацікавлені в його виробництві.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають