9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

В Україні стабільно зростає ринок приватної медицини

blankЗа підсумками 2016 року, зростання склало 18,3% і фінансові обсяги ринку досягли понад 11 млрд грн.

Ринок приватних медичних послуг в Україні розвивається досить неоднозначними темпами, проте, демонструє високу рентабельність навіть в умовах кризи, запевняють аналітики компанії Pro-Consulting.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на UBR.

В Україні на сьогоднішній день працюють близько 50 тис приватних медичних установ (з урахуванням приватних медичних практик). У сегменті налічується більше 10 великих гравців. Як правило, це багатопрофільні клініки.

До них відносяться:

  • клініка “Оберіг”
  • медична клініка “Борис”
  • медичний центр “Odontomed”
  • медичний центр “Біомед”
  • клініка “Оксфорд Медікал”
  • клініка “Добробут”
  • клініки “Медіком”
  • клініка “Into-Sana”.

За останні кілька років обсяги ринку приватної медицини в Україні значно зросли. Стрибок зростання спостерігався до настання світової фінансової кризи 2008-2009 років. Після нього темпи зростання ринку трохи сповільнилися, проте, постійна поява нових гравців стимулює поліпшення показників.

Ще одним фактором зміцнення позицій приватної медицини в нашій країні є досить низький рівень загальнодоступного медичного обслуговування, щоб клієнт звертатися в комерційні центри.

Проте, обмежувачем зростання галузі виступають брак платоспроможного попиту і досить високі ціни на послуги. На сьогоднішній день близько 15% працюючого населення країни можуть дозволити собі відвідування приватних медичних клінік, але віддають перевагу державним установам.

Крім того, стримуючими фактором розвитку виступають і досить високі інвестиції, необхідні для створення приватного медичного закладу – для успішного функціонування потрібна закупівля новітнього обладнання, організація приміщень і т.д.

Також варто відзначити, що на ринку присутня проблема пошуку і підбору професійного медичного персоналу. Більшість штату приватних клінік працює на умовах повної зайнятості. Деякі фахівці також зайняті і в державних установах.

Середній чек обслуговування в приватній медичній клініці залежить від проблеми конкретного пацієнта і можливих варіантів її лікування. Як правило, в стандартний перелік послуг входять 2 консультації, діагностика та основні маніпуляції.

З огляду на середні ціни на приватні медичні послуги в Києві, можна зробити висновок, що вартість двох консультацій фахівця становить близько 700 грн ($ 25,45), середня ціна одного або декількох видів діагностики (аналіз крові, аналіз сечі, ЕКГ, УЗД, рентген або МРТ ) становить 500 грн ($ 18,18) вартість найпоширеніших маніпуляцій (за умови їх необхідності) – 1500 грн ($ 54,55).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають