9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

В Івано-Франківську відкрили виробництво натуральних засобів для догляду за порожниною рота

Перше в Україні підприємство з виробництва натуральних засобів для догляду за порожниною рота почало працювати в Івано-Франківську. До повномасштабної війни воно функціонувало у Харкові.

Про переїзд з Харкова до Івано-Франківська та як облаштувалися на новому місці, розповіла власниця виробництва Юлія Чекалова, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

На підприємстві в Івано-Франківську виготовляють зубну пасту, льодяники, бальзами для губ та інші засоби догляду за порожниною рота. Усе обладнання для виготовлення продукції вдалося перевезти з Харкова в Івано-Франківськ у травні, розповідає Юлія Чекалова.

“Коли ми завантажували все в автомобіль, були прильоти. Дякувати Богу, що в інші райони Харкова. Ми привезли частково обладнання і запустили його тут. Частина залишилася у Харкові, але я дуже шкодую про це. Те, що ми там залишили, вже не зможемо забрати, бо все розікрали”, — говорить жінка.

blank
Підприємство з виробництва натуральних засобів для догляду за порожниною рота. Фото: Суспільне

У Харкові виробництво усієї продукції призупинили з першого дня повномасштабного вторгнення.

“Були деякі працівники, які казали: “Ну що, я виїжджаю?” Я всім відповідала: “Та ти що? Ні! Куди ти виїжджаєш? Сиди вдома, не можна виїжджати”. Або говорили, що у нас є пацієнти, треба щось відвезти. Я казала: “Ні-ні, ми нікуди не виходимо, бо не можна. Просто подивімося, що буде через кілька годин, щоб зрозуміти масштаб події”. Але вже через годину всі їхали туди, куди треба. Ми не виходили повноцінно працювати, ми йшли щось доробити, щось відправити чи забрати”, — каже власниця виробництва.

Запустили виробництво в Івано-Франківську у кінці вересня. Уся продукція, яку тут виготовляють, не містить шкідливих речовин.

“Наша продукція не має у складі барвників, фторидів, лаурилсульфатів. Ми не використовуємо ніяких хімічних компонентів, які можуть впливати на здоров’я організму”, — розповідає директорка компанії Юлія Сорока.

blank
Продукція підприємства з виробництва натуральних засобів для догляду за порожниною рота. Фото: Суспільне

З її слів, для відновлення виробництва шукали постачальників сировини й тари, адже деяких із тих, з ким працювали до війни, припинили роботу.

“Був такий момент, коли того, що ми купуємо зазвичай, у країні взагалі не було. Зараз дуже складно з тарою, тому що її переважно везуть з Китаю. З Китаєм зараз такі собі економічні відносини, дуже все довго їде сюди. Ми просто перейшли на продукцію українського виробництва”, — сказала Юлія Сорока.

Серед працівників на підприємстві є і місцеві, і ті, хто переїхав з Харкова.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають