9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

В Івано-Франківському медичному університеті розпочали виробництво ліків для військових

В Івано-Франківському національному медичному університеті на базі центру «Фармація» виготовляють ліки для військових.

Про це повідомили на офіційному сайті навчального закладу, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

«Студенти-медики відправляють на фронт ліки, які виготовляють на базі навчально-практичного центру Фармація», – зазначили в університеті.

Згідно з повідомленням, йдеться про засоби для лікування підвищеної пітливості та попрілостей, які загоюють рани, та протигрибкові мазі без консервантів. У центрі «Фармація» запевнили, що такі препарати тут не лише вміють виготовляти, а й мають на це відповідний дозвіл.

«У Франківську є всі необхідні активні фармацевтичні інгредієнти, тож ми закуповуємо необхідні речовини і вже за тиждень маємо партію з кількасот протигрибкових ліків та крему для швидкого загоювання ран», – зазначила декан фармацевтичного факультету ІФНМУ Ірина Федяк.

Виготовлені ліки фармацевти передають волонтерам, а ті доправляють їх військовим разом із їжею, амуніцією та іншими необхідними засобами. На передову вже відправили другу партію медпрепаратів. До справи планують долучити студентів та інтернів.

За технологію виготовлення відповідає доцентка кафедри хімії, фармацевтичного аналізу та післядипломної освіти Любов Грицик, яка має і практичний аптечний досвід. Також до команди долучилися працівники центру Дарина Филипчук і Людмила Стецько. Викладач тієї ж кафедри Любомир Гаврищук взявся за виготовлення етикеток. Крім того, приєдналася працівниця кафедри в декретній відпустці, мама п’яти дітей і фармацевт-практик за фахом Наталія Гузьо.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають