9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

В Івано-Франківській ОКЛ закупили чотири дихальні апарати

Відділення нейрохірургії обласної клінічної лікарні має все необхідне для надання високоспеціалізованої допомоги пацієнтам відповідно до лікувально-діагностичних стандартів жителям Прикарпаття.

Нещодавно в палату інтенсивної терапії нейрохірургічного відділення обласної клінічної лікарні придбали 4 дихальні апарати, інформує Департамент охорони здоров’я ІФ ОДА.

“Палата інтенсивної терапії займає ключове місце у забезпеченні лікувальної допомоги хворим, адже саме вона призначена для надання допомоги хворим, які перебувають у критичному стані, – говорить завідувач нейрохірургічного відділення ОКЛ Юліан Худецький. – Те, що може здаватись дрібницею в повсякденному житті, в палаті інтенсивної терапії має надзвичайно важливе значення і від чого нерідко залежить кінцева ефективність всього процесу хірургічного лікування. Ми радіємо, що допомога від небайдужих людей, сприятиме покращенню обслуговування, порятунку життів, виходжування та реабілітації пацієнтів”.

Щорічно у цьому відділенні лікується близько 1000 хворих, з яких половині проводять оперативні втручання. До 50 операцій в рік проводиться при виявленні пухлин головного мозку різної локалізації.

За словами завідувача, на сьогодні в обласній лікарні є всі необхідні можливості для діагностики травм і захворювань нейрохірургічного профілю і проведення операцій. Відділення забезпечене усіма кадрами для надання допомоги пацієнтам, а це 10 лікарів-нейрохірургів вищої та першої категорії, 6 лікарів-анестезіологів, працівники кафедри нейрохірургії ІФНМУ, а також 29 працівників середнього та молодшого медичного персоналу, які щороку удосконалюють свою майстерність у вітчизняних та зарубіжних клініках, на курсах і конференціях.

Палата інтенсивної терапії нейрохірургічного відділення обладнана сучасною лікувально-діагностичною та наркозно-дихальною апаратурою. До кожного лікарняного ліжка підведено централізовано систему подачі кисню. Цілодобово здійснюється моніторинг життєво важливих систем організму (ЕКГ, вимірювання артеріального та внутрічерепного тиску, пульсоксиметрія та ін.).

За допомогою технічного оснащення, а саме: рентгенопераційної системи, комп’ютерного томографа, магнітно-резонансної томографії – стало можливим діагностувати різні важкі захворювання, які раніше давали великий відсоток смертності. Застосування нового операційного мікроскопа дозволило значно збільшити обсяг і покращити якість оперативних втручань.

Нейрохірурги відділення проводять операції при захворюваннях судин головного мозку, серед яких геморагічні інсульти та аневризми, а також реконструктивні операції при різних травмах головного мозку, зокрема і пластики дефекту кісток черепа титановими пластинами, пластичні операції на м’яких тканинах голови, де є великі дефекти шкіри. Здійснюються оперативні втручання з приводу пухлин та абсцесів головного мозку, які виникають при важких черепно-мозкових травмах, при тривалих хронічних захворюваннях вуха, носа, горла.

Також придбано та завершується встановлення нового ангіографічного обладнання в закладі, що дасть можливість розширення необхідної лікувально-діагностичної медичної допомоги більшій кількості пацієнтів нашого краю з судинною патологією різної локалізації.

Останні новини:

Зараз читають