9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Українські хірурги вперше провели операцію з пересадки обличчя

blankХірурги Національного інституту хірургії і трансплантології імені О.О. Шалімова провели унікальну операцію. Вони пересадили частину шкіри обличчя 48-річному пацієнтові, який отримав сильний опік і втратив велику частину обличчя.

Як повідомили лікарі, у чоловіка частково не було шкіри на голові, навіть було видно череп, були відсутні око і вухо.

Хірурги розповіли, що подібна операція проводилася в Україні вперше.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Pharma

Операцію зробили трохи більше тижня тому. Вона тривала понад 5 годин і пройшла успішно. Пацієнт відчуває себе нормально. Він може самостійно пересуватися і навіть нормально харчуватися. Для пересадки взяли частину шкіри (разом з підшкірної клітковиною і м’язами) з бічної частини тулуба пацієнта розміром 30 на 20 см. Замість вилученого ділянки у нього тепер штучна шкіра, – розповіли лікарі інституту.

В операції брали участь і щелепно-лицьові хірурги, які прибрали кілька зубів і поставили щелепу так, щоб чоловікові було легко нею рухати.

За словами лікарів, операція була життєво необхідна, так як на голові пацієнта була відкрита велика частина черепа, в тому числі очниця і гайморові пазухи. Якби операцію не зробили, то все могло закінчитися летальним результатом через інфекцій.

Після операції чоловікові чекає тривале лікування, але вже після того, як шкіра остаточно приживеться. Медики запевняють, що тоді пересаджений ділянку шкіри практично нічим не буде відрізнятися від нетравмованих частини обличчя.

Останні новини:

Зараз читають