9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 1 Березня, 2024

У Рівненському обласному протипухлинному центрі відкрили новий операційний блок

Новий операційний блок для лапароскопічних операцій відкрили у Рівненському протипухлинному центрі.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

За словами, головного лікаря медзакладу Григорія Максим’яка, реконструкцію проктологічного відділення розпочали ще у січні 2022 року. Роботи затягнулися через повномасштабне російське вторгнення.

Операційна із сучасним лапароскопічним обладнанням сприятиме швидкому відновленню пацієнтів, – запевняє головний лікар.

“Це для диспансеру крок вперед, ми зможемо обслужити більше хворих. Наприклад, якщо після операції на відкритій черевній порожнині хворий повинен тиждень-півтора лежати в стаціонарі, то після лапароскопічної операції через 2-3 дні хворий зможе виписуватися зі стаціонару з хорошим успіхом”, — каже Григорій Максим’як.

Від початку війни потік пацієнтів зменшився. Зараз в закладі лікуються понад 300 хворих, які приїхали з областей, де ведуться активні бойові дії. В протипухлинному центрі також працюють лікарі, які переїхали до Рівного, рятуючись від війни. Серед них і хірургиня Маргарита Пісецька.

“Я працювала у Харкові, була завідувачкою відділення онкохірургії печінки та підшлункової залози у Харківському онкоцентрі. Проте, під час війни Харківський онкоцентр був змушений призупинити свою діяльність, тому ми переїхали до Рівного”, — каже лікарка-онкологиня.

Маргарита Пісецька сподівається, що незабаром зможе оперувати пацієнтів у новій операційній.

Реконструкція операційного блоку проктологічного відділення коштувала 2,2 млн грн, — розповідає перший заступник начальника Рівненської ОВА Сергій Подолін.

“1,6 млн коштував цей сучасний апарат. Це кошти НСЗУ, які заробив заклад завдяки фаховій роботі, координації роботи з департаментом охорони здоров’я і зекономлені кошти”, — розповів посадовець.

Головний лікар Рівненського обласного протипухлинного центру Григорій Максим’як зазначає: раніше лапароскопічні операції проводили лише періодично, оскільки для цього доводилося позичати медичне обладнання.

Останні новини:

Зараз читають