9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Грудня, 2022

У Львівському реабілітаційному центрі встановили перший біонічний протез руки

У Національному реабілітаційному центрі “Незламні” Першого медоб’єднання Львова встановили перший біонічний протез руки. Його отримав 33-річний Михайло Юрчук. Захисник втратив руку та ногу навесні під Ізюмом, а сьогодні знову може рухати пальцями.

Про це Укрінформу повідомила пресслужба Першого медоб’єднання Львова, передає Національний Промисловий Портал.

“Встановлення першого біонічного протеза – це ще один важливий крок до порятунку українців. Цього потребують сотні людей. І ми працюємо, щоб дати їм цю можливість. Українські лікарі відновлять кожного українця, який постраждав від війни, у наших українських лікарнях. Це мета, яку ми ставимо перед собою в Національному реабілітаційному центрі “Незламні” Першого медоб’єднання Львова. І ми до неї йдемо, щодня розвиваючи протезування, реконструктивну хірургію, ортопедію, систему реабілітації як фізичної, так і психологічної”, – наголосив генеральний директор Першого медоб’єднання Львова Олег Самчук.

blank
У Львові встановили перший біонічний протез руки. Фото пресслужби Першого ТМО Львова

У медзакладі розповідають, що тим, хто втратив верхню кінцівку, зазвичай встановлюють гаки або косметичні протези. Перші – для роботи, другі – щоб не привертати увагу. Проте справді якісним рішенням для таких людей є біонічний протез руки. Завдяки спеціальним сенсорам він може відтворювати звичні рухи. Людина напружує м’яз на ампутованій кінцівці – і кисть реагує.

“Захисник України Михайло отримав біонічну руку вдома. Тут тисячі українців зможуть отримати сучасні протези та шанс на щасливе життя. Ми дуже чекали цього дня”, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

blank
У Львові встановили перший біонічний протез руки. Фото пресслужби Першого ТМО Львова

За словами директорки з розвитку Першого медоб’єднання Львова Ірини Заславець, біонічну руку Михайлу Юрчуку встановили коштом Центру “Незламні”. Тут з кожним пацієнтом працює мультидисциплінарна команда, яка складається з хірурга, травматолога, протезиста, фахівця з реабілітації та фахівця з ментального здоров’я. Пацієнт не шукає допомоги по різних закладах України й закордону, він отримує її в одному місці, в умовах багатопрофільної лікарні, а українська медицина отримує нову послугу у лікуванні воєнної травми.

blank
У Львові встановили перший біонічний протез руки. Фото пресслужби Першого ТМО Львова

Оскільки на протезування чекають сотні поранених українців, Національний центр реабілітації «Незламні» спільно з благодійною платформою dobro.ua розпочали благодійний проєкт «Протези для Незламних». Завдяки проєкту щонайменше пів сотні українців отримають надсучасні біонічні протези. Аби допомогти їм, потрібно зібрати 100 мільйонів гривень.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають