9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 16 Травня, 2022

У Харкові відкрили лабораторію з виробництва тест-систем на коронавірус

У четвер, 24 червня, в Харкові на території бізнес-парку “Екополіс ХТЗ” відкрилася лабораторія з виробництва діагностичних тест-систем.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

В церемонії відкриття взяли участь секретар міської ради Ігор Терехов, президент групи DCH, до якої входить “Екополіс ХТЗ”, Олександр Ярославський і головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

“Я впевнений, що ці тест-системи будуть затребувані у всьому світі. І дуже здорово, що тут працюватиме, зокрема, й молодь, наші студенти, які зможуть проходити тут практику, опановуючи нові технології. Ми хочемо домогтися того, щоб найкращі фахівці залишалися у нас у країні”, – цитує Терехова пресслужба  Харківської міськради.

blank

Як повідомив Олександр Ярославський, у лабораторію було вкладено $2 мільйони. Вона здійснюватиме розробку і виробництво молекулярно-біологічних діагностичних тест-систем, зокрема ПЛР-тестів на виявлення COVID-19 (включно з новим штамом “Дельта”), ПЛР-тестів на грип, а в перспективі – на онкологічні захворювання.

Наступним етапом у становленні “Екополісу ХТЗ”, за словами Ярославського, стане презентація трамвая харківського виробництва, яку заплановано на осінь.

Для довідки: бізнес-парк “Екополіс ХТЗ” – довгостроковий інвестиційний проєкт групи DCH Олександра Ярославського. Він створюється на базі Харківського тракторного заводу, а сам ХТЗ стане якірним резидентом індустріального кластера. Плановий обсяг інвестицій розміром $1 млрд дасть змогу створити до 2033 року майже 500 тис. кв. м офісних, складських і виробничих площ і розмістити тут понад 10 тис. сучасних робочих місць. До складу бізнес-парку ввійдуть індустріальний парк, технопарк (IT- і R&D-кластери), а також медичний центр, логістичний комплекс і торговельний кластер (включно з розподільним центром e-commerce), агротехнологічний кластер і освітній центр.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають