9.5 C
Alba Iulia
Субота, 24 Липня, 2021

У Дніпропетровській обласній лікарні ім. Мечникова запрацював перший в країні Центр інноваційної хірургії

 • Тут роблять операції без розрізів, за якими можуть спостерігати медики з різних куточків світу.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Дніпропетровської ОДА.

  Так само, як ми зробили армію, коли не ми до них, а вони до нас їдуть вчитися як боронити державу. Я дуже мрію, щоб і до наших лікарів з усього світу їздили вчитися, як вони працюють. Ми з вами є рушійною силою змін. Ті, хто вірять в Україну, – звернувся до медиків Петро Порошенко.

  Як розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, в обласній лікарні ім. Мечникова робитимуть близько 10 тисяч унікальних операцій на рік. Втручання без розрізів стало можливим завдяки новому спецобладнанню – ендоскопічним стійкам.

  Придбали для обласної лікарні ім. Мечникова десять ендоскопічних стійок. Це обладнання нового покоління. В медзакладі такого ніколи не було. Нині сорок фахівців вже пройшли навчання та стали до роботи. Це хірурги, лори, ортопеди, – роз’яснив Валентин Резніченко.

  Ендоскопічні, або операції без розрізів мають низку переваг. Це мінімальна травматизація – лікарі діють через невеличкі проколи. Через них обладнання потрапляє всередину. Зображення виводиться на екран. Фахівець дивиться на нього та корегує свої дії.

  Вже за кілька годин після втручання пацієнт не відчуває жодних незручностей. А час на одужання скорочується із декількох тижнів до 2-3 днів, прокоментував завідувач приймального відділення обласної лікарні ім. Мечникова Петро Давиденко.

  Операції транслюються на чотирьох великих екранах в окремій кімнаті. Це – для лікарів, які прагнуть вдосконалювати свої навички. Вони можуть стежити за процесом, задавати питання, коментувати – є зв’язок із медиками в операційній, достатньо лише увімкнути мікрофони, – зазначив він.

  У кімнаті також є комп’ютери. На них – інформація про пацієнтів, яких оперують. Це знімки, лікарські висновки, додав він.

  За ходом операцій можуть стежити також лікарі з будь-яких країн. Наприклад, Америки, Ізраїлю, Німеччини. Це і є та сама телемедицина, про яку українські фахівці мріяли роками. Тобто ми можемо обмінюватися досвідом із зарубіжними колегами, консультувати один одного онлайн – прямо під час операцій, – сказав головний лікар обласної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко. – Впевнений, що досвід нашого закладу у проведенні таких втручань «без розрізів» стане у нагоді всьому світу.

  null

  Зручність і в тому, що хід операції записується на диск та зберігається в архіві лікарні. Тобто можна розібрати будь-який випадок, незалежно від часу, зауважив головний лікар.

  Вже цьогоріч медики планують провести близько 5 тисяч таких операцій.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  До кінця року ВМС України сформують дивізіон катерів Island з американським озброєнням

  До кінця року, в рамках матеріально-технічної допомоги від США, Україні буде передано три катери типу Island, що дозволить сформувати дивізіон з 5...

  Українська компанія представила оновлені захисні плити та плаваючі бронежилети

  Компанія «Темп-3000» на виставці «Зброя та безпека 2021» представила оновлені захисні плити та плаваючі бронежилети.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

  “Укрзалізниця” в II кварталі збільшила середньодобове завантаження вагонів до 730 тисяч тонн

  "Укрзалізниця" продовжує нарощувати показники вантажної роботи. Так, у другому кварталі 2021 року в середньому завантажувалося понад 730,5 тис. тонн вантажів або близько...

  Зараз читають

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним...

  Річкові вантажоперевезення Дніпром за перше півріччя зросли на 64%

  Річкою Дніпро за перше півріччя 2021 року було перевезено 5,4 мільйона тонн вантажів, що на 63,9% або...

  Сербія та Угорщина збудували газопровід в обхід України для експорту російського газу

  Сербська компанія Srbijagas і угорська FGSZ завершили будівництво лінійної частини газопроводу-перемички між двома країнами, якою Угорщина зможе...

  “Укрзалізниця” отримала 153 мільйони гривень прибутків у червні

  "Укрзалізниця" за підсумками роботи у червні 2021 року одержала 153 мільйони гривень прибутку.