9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Грудня, 2021

Три українські АЕС освоїли виробництво медичного кисню для лікарень

Енергоатом готовий щодоби безоплатно постачати 5 тисяч літрів медичного кисню до лікарень Запорізької, Рівненської та Хмельницької областей.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

За інформацією відомства, «Енергоатом» виступив з ініціативою постачання медичного кисню для хворих на COVID-19, які потребують кисневої підтримки. Відтак на азотно-кисневих станціях Запорізької, Хмельницької та Рівненської АЕС налагодили його виробництво.

В березні 2021 року НАЕК отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва лікарського засобу «Медичний кисень» у рамках реалізації проєкту «Енергоатом Медицина».

«Наразі до відправки його перших партій у лікарні залишається один крок – Енергоатом має отримати висновок Державного експертного центру МОЗ та реєстрацію медичного кисню як лікарського засобу. Всі необхідні для цього документи Компанія передала до міністерства. Отримавши фінальні узгодження, НАЕК щодоби безкоштовно постачатиме близько 120 балонів (5 тисяч літрів) медичного кисню до лікарень Запорізької, Рівненської та Хмельницької областей», – йдеться у повідомленні Енергоатому.

blank
Хмельницька АЕС – УНІАН

Фахівці з атомних електростанцій вже акредитували лабораторії з контролю якості та безпеки лікарських засобів, відповідно до всіх визначених законодавством вимог і процедур. Крім цього, фахівці МОЗ провели кількаетапні ретельні перевірки АЕС, а на самих станціях підготували високопрофесійний персонал.

В ДП «НАЕК «Енергоатом» сподіваються, що всі необхідні для реєстрації медичного кисню погодження пройдуть за прискореною процедурою у найстисліші терміни.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають