9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Потужності харківського «Лекхіму» дозволяють виготовляти понад 30 мільйонів доз COVID-вакцин на рік

На підприємстві «Лекхім» у Харкові можна буде виготовляти понад 30 мільйонів доз вакцин на рік.

Про це повідомив у Фейсбуці міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, який у п’ятницю перебуває з робочою поїздкою в Харкові, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

«Розпочав із візиту до АТ «Лекхім-Харків». Обговорили з керівництвом підприємства запуск лінії виробництва вакцин по 3 позиціях, які важливі для держави – антиковідна вакцина, вакцина проти грипу та поліомієліту. Постановою Кабміну ми вже дозволили фармвиробникам імпортувати обладнання для виробництва вакцин та інших препаратів, необхідних для профілактики COVID-19 з державними пільгами та звільненням цього обладнання від оподаткування. Так ми зможемо налагодити власне виробництво і вакцин, і розширити виробництво інших, наприклад, антибактеріальних, препаратів, які необхідні пацієнтам. Потужності Лекхіму дозволятимуть розливати понад 10 тисяч доз вакцини за годину та понад 30 млн доз в рік», – повідомив Ляшко.

За його словами, опрацьовується як власне виробництво української вакцини (адже наукові інституції працюють над новим способом інактивації вірусу), так і по технології in bulk (розлив та фасування готового продукту).

«Ми повинні бути готові й до наступних можливих хвиль COVID-19, і до будь-яких інших інфекційних хвороб», – зазначив очільник МОЗ.

Він додав, що «Лекхім» має автоматизоване та роботизоване виробництво, на якому людський фактор зведений до мінімуму.

Зазначимо, 26 листопада Віктор Ляшко перебуває в Харкові. Міністр планує відвідати лікарні, медичний університет і пункти вакцинації.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають