9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Обладнання українського виробництва проходить випробовування в NASA

Один з проектів української компанії Planexta – Planexta Care, обладнання для вимірювання артеріального тиску. Нещодавно стало відомо, що цей проект був обраний для випробувань в Космічному центр імені Ліндона Джонсона NASA – саме там готують пілотовані місії і навчають астронавтів.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.UA.

Команда Planexta працює над декількома проектами в сфері медицини та моніторингу здоров’я.

Planexta Care – це програмно-апаратне рішення, над яким працює окрема команда SenceTech, і яке здатне вимірювати і моніторити артеріальний тиск, а також – варіабельність серцевого ритму.

На поточний момент точним безманжетним виміром артеріального тиску займається трохи більше 10 лабораторій по всьому світу. Це непросте завдання. Ми її вирішили в нашому ЕКГ-сенсорі для однієї руки. В основі лежить рівняння Моенса-Кортевега, яке показує зв’язок між пульсовою хвилею і артеріальним тиском, – каже Євген Найштетік, засновник Planexta.

Planexta Care – це комплекс пристроїв, в який входить ЕКГ-сенсор, 9-вісний акселерометр, барометр і ін. За словами Євгена, на відео видно, як завмер відображає зміну показання тиску, що недоступно манжетним приладів.

Проект брав участь у відкритому конкурсі Wearable Technology Challenge, і недавно були оголошені його фіналісти. Про вихід у фінал команді розповіли в Texas Medical Center, де вони проходили акселеративному програму TMCx – вона почалася в лютому і триватиме до червня цього року.

У категорії рішень для центру Джонсона для вимірювання артеріального тиску відібрано три проекти: Texas A&M University, Blumio і SenceTech. Проходження такого відбору для проекту означає, що в квітні прототип пристрою протестують на центрифузі з реальним астронавтом. І якщо він буде працювати не менше точно, ніж штатний обладнання NASA, українська команда може очікувати пропозиції від американського космічного агентства.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають