9.5 C
Alba Iulia
Субота, 23 Січня, 2021

Нові українські ПЛР-тести для діагностики COVID-19 від компанії «Біокор Текнолоджі» вже запущено в виробництво (відео)

 • На початку липня 2020 розробка пройшла державну реєстрацію та вже використовується у лабораторіях.  

  «Біокор Текнолоджі» базується в Києві, і з 2018 року розробляє тест-системи й набори для молекулярної діагностики методом ПЛР у реальному часі. Робота над діагностичними наборами для виявлення SARS-CoV-2 розпочалась в лютому 2020.

  «Нам дійсно хотілось допомогти суспільству у розв’язанні цієї гострої проблеми. Також, робота пов’язана з COVID-19, — новим, маловивченим захворюванням — була потужним викликом для нашої команди, особливо на етапі науково-дослідних робіт. Ми впевнені, що Україна може самостійно задовольнити потребу у якісних тестах. Рішення від європейських виробників мають високу ціну, ними користується відносно невелика кількість лабораторій. Діагностичні набори, котрі вартують нижче, не завжди відповідають заявленим характеристикам», — розповів керівник підприємства Олексій Саютін.

  Команда фахівців з мікробіології, вірусології та генетики опиралась на власний досвід розробки ПЛР-тестів за напрямками ветеринарної медицини та безпеки харчових продуктів. У своїй роботі науковці притримувались вказівок та протоколів Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо виявлення вірусної інфекції SARS-CoV-2. Продукція виготовлена з високоякісної сировини від Thermo Fisher Scientific — світового лідера на ринку обладнання, реагентів, обладнання та послуг для сфери охорони здоров’я. Ціна наборів для діагностики COVID-19 втричі менша у порівнянні з продукцією західних виробників.

  «Власне розробка набору тривала кілька місяців і ми могли б представити його в кінці березня. Проте для нашої команди важливим було зробити надійний продукт. Для серійного виробництва важливою характеристикою є стабільність продукту, тобто що зазначений набір властивостей зберігається протягом всього строку придатності. Стабільність наших наборів перевірялась систематично протягом 6 місяців», — зазначив Руслан Облап, начальник виробництва компанії.

  Виробництво «Біокор Текнолоджі» спроектоване і оснащене згідно з усіма вимогами та нормами для лабораторій, котрі проводять дослідження методом ПЛР. Підприємство успішно пройшло аудити і отримало сертифікати відповідно до міжнародних стандартів ISO 9001:2015 та ISO 13485:2016. Контроль якості сировини та продукції здійснюється на кожному етапі технологічного процесу.

  «В компанії ми прийняли рішення залишатись виключно виробничим підприємством і сконцентрувались на розробці та удосконаленні продукції. Продажами та роботою з клієнтами займатимуться дистриб’ютори. Ми надаватимемо оперативну підтримку замовникам, в тому числі на їх робочих місцях, щоб лабораторії мали змогу швидко реагувати на потреби системи охорони здоров’я в боротьбі з коронавірусом», — додав Олексій Саютін.

  Траєкторія пандемії COVID-19 оточена великою кількістю невизначеностей. ВООЗ рекомендує розробляти діагностичні набори в кожній країні самостійно, щоб уникати проблем з їх дефіцитом чи з транспортуванням. Потреба в якісних та доступних діагностичних наборах зростає, адже список категорій осіб, для яких проходження ПЛР-тестування є обов’язковим, розширюється.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Турецька Baykar розробляє свій дрон-винищувач з українською силовою установкою

  Очільник турецької оборонної компанії Baykar Makina Сельджук Байрактар оголосив, що його компанія почала інтенсивні роботи по розробці безпілотного винищувача MIUS.

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції із заміною обладнання. Роботи проводяться в рамках...

  Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

  Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює одеський завод Telecard – єдине...

  Зараз читають

  Український лоукостер Bees Airline анонсував перші рейси

  Новий український лоукостер Bees Airline запускає чартерні авіарейси з аеропорту «Київ» до Момбаса (Кенія). 

  Українські ракети запускатимуть з австралійського космодрому

  Державне космічне агентство України уклало меморандум про взаєморозуміння з австралійською компанією CosmoVision. Угодою передбачено початок співпраці щодо запусків...

  П’ять міст України купували трамваї у 2020 році

  У 2020 році п'ять міст України придбали 49 трамваїв.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA,...

  Харківський авіазавод очікує на замовлення восьми військових літаків

  Харківське державне авіаційно-виробниче підприємство (Харківський авіазавод) може отримати замовлення на 8 літаків для військових. За словами віцепрем'єр-міністр...