9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

На Закарпатті збирають шишки, які виліковують рак

blankУ Брустурянському лісовому господарстві в Закарпатській області з власного кедрового заказника збирають шишки для заготівлі насіння кедрової їли, які лікують рак.

Про це розповів лісничий Кедринського лісництва Василь Золотар, повідомляє Національний промисловий портал.

Як зазначає Василь Золотар, процес висаджування кедра досить складний, хоча результат себе виправдовує.

Частину насіння хвойних, отриманих в Кедрінскій лісництві, залишають для своїх розплідників, а частина віддають по лісництвах. Молоді саджанці, отримані з насіння, ідеальні для відновлення лісового фонду природним способом. Кедр – красень і гордість наших лісів! Однак щоб його висадити, то треба дуже акуратно до нього ставитися, щоб не пошкодити коріння і висаджувати потрібно на гірських висотах понад 1000 метрів. Тому лісівники ставляться до царя Сибіру – сосни кедра з любов’ю! Ми зберігаємо кедр, адже його насіння виліковує навіть рак, – розповідає Василь Золотар.

Лісничий відзначає, що в цьому році хвоя заказника дала не дуже добрий урожай.

У цьому році в порівнянні з минулими роками був невеликий урожай їли – всього дві тонни шишок. А після кінцевої переробки ми отримаємо приблизно 2% від заготовки. Два роки тому вдавалося заготовити до 350 кілограм насіння ялини завдяки рясного урожаю. Шишки ми зберігаємо на кордонах лісівників, яких у нас шість. Де збираємо, там їх і тримаємо. За одну зміну переробляємо до 150 кілограмів шишок, – зазначив Василь Золотар.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають