9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

На Дніпропетровщині розпочалося будівництво сучасних амбулаторій (фото)

На Дніпропетровщині розпочалося будівництво сучасних амбулаторій коштом державної субвенції на розвиток сільської медицини.

Один з об’єктів проінспектував віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, повідомили в прес-службі Дніпропетровської ОДА.

Всього в області планують побудувати 18 подібних медзакладів. На спорудження та оснащення амбулаторій з держбюджету виділили 161,6 млн грн.

“З ініціативи Президента розвиваємо мережу первинної медичної допомоги в сільській місцевості, адже 33% українців живе саме там. На Дніпропетровщині буде 18 нових амбулаторій, в цілому по Україні – 513. Сьогодні вже є і проекти, і земельні ділянки, і договори з генпідрядчиками. Це той темп, на який ми розраховували. Є й лідери у впровадженні проекту, Дніпропетровщина – один з них”, – зазначив Зубко.

Він оглянув хід будівництва однієї з амбулаторій, яку зводять у селі Іванівка Петриківського району. Підрядники вже виконали підготовчі роботи, вирили котлован, зараз закладають фундамент. За проектом це буде одноповерхова будівля, яке зберуть зі швидкомонтованих конструкцій.

blank

Як зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резниченко, амбулаторія відповідатиме сучасним технічним вимогам. Вона буде енергоефективної, комфортною, з набором необхідного обладнання, а також повністю пристосованим для потреб людей з інвалідністю.

blank

Медзаклади побудують в 11 районах Дніпропетровщини – Верхньодніпровському, Криничанському, Межівському, Нікопольському, Петропавлівському, Петриківському, Софіївському, Томаківському, Царичанському, Широківському, Юр’ївському.

blank

За словами радника голови Дніпропетровської ОДА Юрія Голика, в цьому році планується в декількох амбулаторіях завершити будівництво, інші введуть в експлуатацію у 2019-го. Паралельно з будівництвом медустанов закуповується обладнання.

blank

Крім того, як зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, проект передбачає радикальну зміну первинної медичної допомоги на селі: це і новий набір обладнання, транспорт для сімейного лікаря, цілодобовий зв’язок.

Здатну мережу закладів “первинки” створюють спільно Мінрегіон, Міністерство охорони здоров’я України та влада на місцях

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають