9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

Міжнародне агентство з атомної енергії “МАГАТЕ” підтримує налагодження власного виробництва радіаційних фарм-препаратів в Україні

МАГАТЕ підтримує налагодження власного виробництва радіаційних фарм-препаратів в Україні. Про цезаявила відповідальний за співробітництво з Україною офіцер Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Катрін Дефран у рамках робочого візиту в Україну.

Зустріч відбулася 25 січня 2017 року в Державній інспекції ядерного регулювання України. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Урядовий Портал.

«Налагодження власного виробництва радіаційних фарм-препартів значно сприятиме розвитку медичної галузі в Україні. Зі свого боку ми готові всіляко сприяти запуску виробництва таких ізотопів, як Йод-131 (I-131) та Технецій-99 (Tc-99). На жаль, коштів на експериментальну складову ще не сертифікованих ізотопів, таких як Плутоній-195 (Pl-195) та Прометій-149 (Pm-149) МАГАТЕ виділити не може», – зазначила Катрін Дефран.

Представник Інституту прикладної фізики Національної академії наук України Володимир Сторіжкоповідомив, що наразі виробництва радіаційних фарм-препаратів в Україні немає. «Розпочати власневиробництво було б доцільним при Інституті ядерних досліджень НАНУ в Києві або ж на базі Національногонаукового центру «Харківський фізико-технічний інститут».

Експерт Інституту ядерних досліджень НАНУ Володимир Трішин підтвердив, що технології для виробництва Йоду-131 та Технецію-99 в Інституті є. Все ж потрібні кошти на модернізацію. В першу чергу, на реконструкцію радіохімічних лабораторій, оснащення їх установками «свіжого повітря».

Останні новини:

Зараз читають