9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

“Львівська політехніка” запустила серійне виробництво гідрогелевих пов’язок для військових

“Львівська політехніка” за участі студентів і професорів виготовляють лікувальні пов’язки для військових. Вони пришвидшують загоєння ран, а технологію виготовлення освітяни запатентували.

Передає Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

Пов’язка наполовину складається з води й має охолоджувальний ефект. До руки її фіксують бинтом чи пластиром. Вони поглинають виділення з рани, пришвидшують і полегшують загоєння опіків. 

“Ви можете вводити туди медикаменти, які потрібні для лікування конкретного пацієнта – лікар занурює її в розчин потрібного медикаменту і прикладає”, – каже докторка медичних наук Наталія Носова.

blank
Фото: Суспільне Львів

Розробляти гідрогелеві пов’язки у Львівській політехніці розпочали 15 років тому. Виготовляли їх на синтетичній основі. Кілька років тому перейшли на природні компоненти й запатентували технологію. Передусім пов’язка, підійде для опікових ран та пролежнів. Трофічних виразок та окопної стопи, яка поширена на передовій.

“Дослідження, які вже проведені не нами, а лікарями, стверджують, що застосування нашої гідрогелевої пов’язки прискорює заживлення рани в 2-3 рази. Не викликає повторного інфікування і травмування рани”, – каже докторка медичних наук Наталія Носова.

Виготовлені пов’язки передають волонтерським групам, в госпіталі, у прифронтові госпіталі та парамедикам.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають