“Львівська політехніка” за участі студентів і професорів виготовляють лікувальні пов’язки для військових. Вони пришвидшують загоєння ран, а технологію виготовлення освітяни запатентували.
Передає Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.
Пов’язка наполовину складається з води й має охолоджувальний ефект. До руки її фіксують бинтом чи пластиром. Вони поглинають виділення з рани, пришвидшують і полегшують загоєння опіків.
“Ви можете вводити туди медикаменти, які потрібні для лікування конкретного пацієнта – лікар занурює її в розчин потрібного медикаменту і прикладає”, – каже докторка медичних наук Наталія Носова.

Розробляти гідрогелеві пов’язки у Львівській політехніці розпочали 15 років тому. Виготовляли їх на синтетичній основі. Кілька років тому перейшли на природні компоненти й запатентували технологію. Передусім пов’язка, підійде для опікових ран та пролежнів. Трофічних виразок та окопної стопи, яка поширена на передовій.
“Дослідження, які вже проведені не нами, а лікарями, стверджують, що застосування нашої гідрогелевої пов’язки прискорює заживлення рани в 2-3 рази. Не викликає повторного інфікування і травмування рани”, – каже докторка медичних наук Наталія Носова.
Виготовлені пов’язки передають волонтерським групам, в госпіталі, у прифронтові госпіталі та парамедикам.