9.5 C
Alba Iulia
Середа, 5 Жовтня, 2022

Харківський інститут протезування відновив реабілітацію пацієнтів

Працівники українського інституту протезування, що єдиний в країні займається реабілітацією людей зі складною патологією опорно-рухового апарату, переїхали з Харкова у Кропивницький.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

За чотири місяці роботи у Кропивницькому виготовили 30 ортезів і корсетів, реабілітацію пройшли понад 100 пацієнтів, а консультації отримали понад 300.

Інститут займається реабілітацією людей зі складною патологією опорно-рухового апарату після інсульту, ампутації, переломів, травм спинного мозку. З 200 працівників у Кропивницький приїхали десятеро, інші – у Львові, за кордоном або лишились у Харкові.

“До нас можуть звертатись з ампутаціями нижніх кінцівок на різних рівнях, – розповідає лікар Павло Баєв. – Це ампутація стопи, гомілки, стегна. Також звертаються пацієнти зі сколіозом – це діти в основному. Пацієнти з дитячим церебральним паралічем, захворюванням Пертеса і будь-якою ортопедичною патологією”.

Одна з пацієнток інституту – 50-річна військова з Кропивницького району Олена Волошина. Їй виготовили ортез, щоб зберегти ногу від ампутації – жінка має рану на стопі, яка впродовж двох років не заживає через цукровий діабет. Ортез має зменшити навантаження на ногу до її загоєння.

У Кропивницький інститут перевіз п’ять апаратів для реабілітації пацієнтів. Це менше п’яти відсотків з того, що лишилось в інституті. Вивезти решту не можуть, бо це мають зробити закордонні фахівці, які через щоденні обстріли Харкова не можуть туди дістатися.

За допомогою апаратів проходить реабілітацію Максим Ясюра.

“Пацієнт отримав спинно-мозкову травму на грудному рівні, – розповідає ортопед-травматолог Андрій Чугаєв. – Травму отримав у вересні 2018 року. Нині у нього нижня параплегія, тобто, повна відсутність активних рухів у нижніх кінцівках. Він зараз займається на апараті, який дозволяє розробити суглоби верхніх і нижніх кінцівок”.

Впродовж 20 років в харківському інституті протезування щороку надавали допомогу більше двом тисячам людей. Інститут мав стаціонарне відділення на 180 ліжок для реабілітації, щомісяця виготовляли понад 70 ортезів, протезів та корсетів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають