9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Харківський інститут протезування відновив реабілітацію пацієнтів

Працівники українського інституту протезування, що єдиний в країні займається реабілітацією людей зі складною патологією опорно-рухового апарату, переїхали з Харкова у Кропивницький.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

За чотири місяці роботи у Кропивницькому виготовили 30 ортезів і корсетів, реабілітацію пройшли понад 100 пацієнтів, а консультації отримали понад 300.

Інститут займається реабілітацією людей зі складною патологією опорно-рухового апарату після інсульту, ампутації, переломів, травм спинного мозку. З 200 працівників у Кропивницький приїхали десятеро, інші – у Львові, за кордоном або лишились у Харкові.

“До нас можуть звертатись з ампутаціями нижніх кінцівок на різних рівнях, – розповідає лікар Павло Баєв. – Це ампутація стопи, гомілки, стегна. Також звертаються пацієнти зі сколіозом – це діти в основному. Пацієнти з дитячим церебральним паралічем, захворюванням Пертеса і будь-якою ортопедичною патологією”.

Одна з пацієнток інституту – 50-річна військова з Кропивницького району Олена Волошина. Їй виготовили ортез, щоб зберегти ногу від ампутації – жінка має рану на стопі, яка впродовж двох років не заживає через цукровий діабет. Ортез має зменшити навантаження на ногу до її загоєння.

У Кропивницький інститут перевіз п’ять апаратів для реабілітації пацієнтів. Це менше п’яти відсотків з того, що лишилось в інституті. Вивезти решту не можуть, бо це мають зробити закордонні фахівці, які через щоденні обстріли Харкова не можуть туди дістатися.

За допомогою апаратів проходить реабілітацію Максим Ясюра.

“Пацієнт отримав спинно-мозкову травму на грудному рівні, – розповідає ортопед-травматолог Андрій Чугаєв. – Травму отримав у вересні 2018 року. Нині у нього нижня параплегія, тобто, повна відсутність активних рухів у нижніх кінцівках. Він зараз займається на апараті, який дозволяє розробити суглоби верхніх і нижніх кінцівок”.

Впродовж 20 років в харківському інституті протезування щороку надавали допомогу більше двом тисячам людей. Інститут мав стаціонарне відділення на 180 ліжок для реабілітації, щомісяця виготовляли понад 70 ортезів, протезів та корсетів.

Останні новини:

Зараз читають