9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Квітня, 2021

Харківський авіазавод виконав замовлення для військово-медичного центру (фото)

 • На Харківському авіазаводі розробили спеціальний герметичний бокс для військово-медичного клінічного центру.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на видання Харків Times.

  Від початку року в хірургічному відділенні Харківського військово-медичного клінічного центру Північного регіону було проведено понад 350 операцій.

  Використання сучасних методик та спеціального обладнання дозволяє скоротити час проведення операційного втручання. Так, деякі операції з видалення сторонніх тіл – куль або осколків тривають лише 7-10 хвилин.

  Втім, навіть така швидкоплинна хірургічна операція повинна мати високий рівень безпеки лікування, однією зі складових якого є абсолютна стерильність медичних інструментів.

  Для забезпечення стерильного зберігання хірургічного інструментарію до моменту його використання харківські військові медики спільно з фахівцями Харківського авіаційного заводу розробили спеціальний герметичний бокс, який дозволяє зберігати одночасно кілька комплектів стерильних медичних інструментів.

  «Ці інструменти підтримуються в стерильності весь час. Якщо у нас є поранений, ми можемо взяти з боксу комплект інструментів, використати, при цьому решта інструментів у боксі залишається стерильними і їх можна використовувати для наступної операції», – розповів начальник операційного відділення ВМКЦ ПНР Юрій Бунін.

  За словами військового медика, використання даної розробки має інші плюси, наприклад, зменшення кількості циклів стерилізації хірургічних інструментів, що продовжує їх довговічність.

  Стінки та внутрішні перегородки боксу для зручності виконані з прозорого скломатеріалу – так можна не відкриваючи зайвий раз дверцята перевірити наявність певних інструментів та, за необхідності, доповнити комплект.

  Стерильність у середині самого боксу забезпечується використанням спеціального препарату, хімічні фактори якого вбивають будь-які шкідливі мікроорганізми.

  До речі, це не перший досвід співпраці Харківського авіазаводу з медичними установами.

  Як розповіла ХарківTimes головний редактор заводської газети Олександра Ляшенко, інженери авіапідприємства спроєктувати та змайстрували апарат «штучне серце», який у 1965 році передали до Харківської лікарні невідкладної допомоги, і завдяки якому було врятовано тисячі людських життів.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва автобусів Karsan.

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в рамках підписання Меморандуму про співпрацю Університету...

  В Україні легалізували виробництво та продаж медичного канабісу

  Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі медпрепарати на основі канабісу більше не входять до переліку наркотичних засобів.

  Україна припинила дію угоди з Росією про співпрацю у сфері туризму

  Кабінет міністрів України припинив дію угоди з урядом Російської Федерації про співробітництво в сфері туризму.Про це повідомив народний...

  Розпочалась реконструкція автомобільного мосту через Північно-Кримський канал на автодорозі Р-47

  У Херсонській області "Укравтодор" розпочав реконструкцію 60-річного 111-метрового мосту, який забезпечує рух автомобільного транспорту через Північно-Кримський канал між містами Нова Каховка та...

  У 2021 році “Укрзалізниця” повинна отримати не менше 10 нових пасажирських вагонів

  Кабінет міністрів України на засіданні 24 березня прийняв План пріоритетних дій уряду, у який входило питання закупівлі нових пасажирських вагонів для "Укрзалізниці".

  Збройні сили України створюють шість шкіл спеціалізованої підготовки

  У поточному 2021 році в Навчальних центрах Збройних Сил України створять 6 шкіл вузькопрофільної підготовки.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Пошуково-рятувальна служба відремонтує адміністративну будівлю в Бердянську

  Казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» реконструює будівлю Морського рятувального підцентру КП “МПРС” у місті Бердянськ Запорізької області.

  До кінця року “Укрпошта” покриє мережею пересувних відділень 50% українських сіл

  Кабінет міністрів України ставить завдання до кінця грудня 2021 року покрити мережею пересувних відділень АТ "Укрпошта" 50%...

  Збройні сили України створюють шість шкіл спеціалізованої підготовки

  У поточному 2021 році в Навчальних центрах Збройних Сил України створять 6 шкіл вузькопрофільної підготовки.

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва...