Професор Харківської медичної академії післядипломної освіти Володимир Корсунов запропонував, чим можна замінити апарат штучної вентиляції легенів, який застосовується при лікуванні коронавірусу. Для легких випадків COVID-19 було вирішено застосувати спосіб штучної вентиляції легенів за допомогою поліетиленових пакетів за технологію Bubble CPAP, коли пацієнтові на голову одягають пакет, і він дихає через водяний замок.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на vgorode.
Технологія вже є не новою та активно використовувалася близько 20 років тому. Її використовували в кінці 90-х – початку 2000-х, коли старі радянські апарати ШВЛ не підходили для дітей у віці одного-двох років, і доводилося застосовувати Bubble CPAP. Цей метод став у нагоді і зараз, при критичній нестачі апаратів штучної вентиляції легенів в Україні.
Пакет для експерименту зробили в компанії Biosphere Corporation з Дніпра. Товщина матеріалу пакета становить 40 мікрон, він створений з нетоксичного матеріалу без будь-якого запаху, зі спеціальною пропайкою, безпечною затяжкою та клапанами. У комплект входять спеціальний поліетиленовий пакет і дві деталі для з’єднання з шлангами кисню і видиху. Його приєднують до приладу, що поставляє повітря. Після цього шию пацієнта обмотують еластичним бинтом, щоб уникнути втрати кисню. Хворий може перебувати в цій системі до доби.
Медики перевірили роботу свого апарату, він функціонує. Тепер належить організувати виробництво новинки. Для цього на 3D-принтерах потрібно віддрукувати спеціальні клапани. За словами лікаря, компанія “Біосфера” буде безкоштовно передавати пакети медичним установам.