9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Квітня, 2023

Харківські медики пропонують альтернативу апаратам ШВЛ за технологію Bubble CPAP (відео)

Професор Харківської медичної академії післядипломної освіти Володимир Корсунов запропонував, чим можна замінити апарат штучної вентиляції легенів, який застосовується при лікуванні коронавірусу. Для легких випадків COVID-19 було вирішено застосувати спосіб штучної вентиляції легенів за допомогою поліетиленових пакетів за технологію Bubble CPAP, коли пацієнтові на голову одягають пакет, і він дихає через водяний замок.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на vgorode.

Технологія вже є не новою та активно використовувалася близько 20 років тому. Її використовували в кінці 90-х – початку 2000-х, коли старі радянські апарати ШВЛ не підходили для дітей у віці одного-двох років, і доводилося застосовувати Bubble CPAP. Цей метод став у нагоді і зараз, при критичній нестачі апаратів штучної вентиляції легенів в Україні.

Пакет для експерименту зробили в компанії Biosphere Corporation з Дніпра. Товщина матеріалу пакета становить 40 мікрон, він створений з нетоксичного матеріалу без будь-якого запаху, зі спеціальною пропайкою, безпечною затяжкою та клапанами. У комплект входять спеціальний поліетиленовий пакет і дві деталі для з’єднання з шлангами кисню і видиху. Його приєднують до приладу, що поставляє повітря. Після цього шию пацієнта обмотують еластичним бинтом, щоб уникнути втрати кисню. Хворий може перебувати в цій системі до доби.

Медики перевірили роботу свого апарату, він функціонує. Тепер належить організувати виробництво новинки. Для цього на 3D-принтерах потрібно віддрукувати спеціальні клапани. За словами лікаря, компанія “Біосфера” буде безкоштовно передавати пакети медичним установам.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають