9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

Американська компанія з протезування відкрила сервісний центр на Закарпатті

Американський благодійний фонд, що безкоштовно протезує українських бійців у штатах, заснував сервісний центр для обслуговування протезів на Закарпатті.

Передає Промисловий Портал з посиланням на ТСН.

Тут військові зможуть проходити реабілітацію, ремонтувати або замінити протез. Перші півсотні військових, що повернулися з Америки, нині вже реабілітуються на Закарпатті.

Американці працюють над реабілітацією українських воїнів, які знову ходять, бігають та навіть їздять за кермом й катаються на сноуборді.

“Коли почалася війна, ми думали, чим ми можемо допомогти в Америці. Подумали, що протезування – те що зараз треба. Ми відкрили клініку в Америці, зробили 46 пацієнтів, але протезів ми зробили 146. Тому що була по дві, три ампутації”, – каже президент фонду Юрій Аришидзе. 

Перша група бійців, яких протезували американські лікарі, нині проходить реабілітацію на Закарпатті, де запрацював сервісний центр. Бійці зможуть безплатно займатися і звикати до протезів, а за потреби відремонтувати чи навіть замінити їх.

“Ніхто не каже, як це важко – відкрити очі і розуміти, що ти не повний. Дуже важко усвідомлювати себе на візку, лежачим..  Ніхто не пояснить, що ти зможеш жити, їздити на машині, возити дитя у садочок. Найбільше, що я боявся, що я не зможу їздити, але нічого подібного”, – каже військовий Вадим. 

Не просто навчити бійця ходити або їздити з протезом, а й регулювати конструкцію під час носіння. Фактично – це постійний супровід пацієнта, який з поверненням в Україну триває і далі.

Обслуговування протезів та навчання спеціалістів

Обслуговувати протези бійцям доведеться щонайменше двічі на рік – саме тому сервісний центр в Україні був необхідний, каже лікар, що виготовив для військових нові кінцівки.

“Протез доводиться налаштовувати, бо культя зменшується в розмірах і коли це відбувається, вона змінюється. Ми це все маємо налаштувати, щоб воно було зручно, не натирало”, – каже протезист Яків Градинар. 

Тож на навчання у Сполучених штатах хочуть запросити українських терапевтів, протезистів та техніків.

“Ми не приїхали до України заради бізнесу, бізнесу у нас вистачає і в Америці. Ми приїхали, щоб допомогти у такий важкий для України час. Наша мета не лише допомогти у протезуванні, донести до американського суспільства, що війна продовжується, поранені повертаються з фронту”, – додає Яків.

Нині фінансуванням проєкту опікуються американські бізнесмени. В майбутньому ж медики сподіваються на створення спеціальної державної програми, за якою українські бійці зможуть їздити на безплатний протезування. Станом тільки на зараз американські лікарі мають понад 750 заявок від поранених.

Останні новини:

Зараз читають