9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Грудня, 2022

Литовська Республіка передасть Україні легкий штурмовик L-39ZA

Міністерство оборони Литовської Республіки планує передати Україні легкий штурмовик L-39ZA.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Згідно з проєктом, який підготовлений Міністерством оборони Литви, літак має бути безоплатно переданий у власність українських Збройних сил, про що зазначають місцеві ЗМІ.

Наказом командувача Збройних сил Литви, у квітні цього року, літак було визнано непридатним для використання через несправність. Цей «Альбатрос» не здійснює польоти з 2019 року внаслідок поломки двигуна.

«Наразі його консервують і переконсервують кожні півроку, щоб літак не зіпсувався. У квітні 2021 року літак був списаний», – сказав майор Збройних сил Литви Гінтаутас Чуніс.

blank
Легкий штурмовик Aero L-39C Albatros ВПС Литви. Фото з відкритих джерел.

Раніше Збройні сили Литви використовували два навчальні літаки L-39 Albatros для підготовки пілотів, які виконують функції повітряної поліції. А також для забезпечення бойової підготовки та здійснення навчальних польотів у складних метеорологічних умовах вдень та вночі.

Але один з них зіткнувся в повітрі з французьким винищувачем Mirage 2000 у серпні 2011 року, з того часу він став повністю непридатним. Літак упав неподалік авіабази Зокняй на півночі Литви, в межах лісового масиву, у болотистій місцевості, біля озера Реківи. Пілотам вдалося катапультуватися. Французький винищувач вдалося посадити. У нього виявилися пошкоджені лише стабілізатори.

L-39ZA був створений на базі навчально-тренувального літака L-39. Основна відмінність – наявність двоствольної 23-мм гармати ГШ-2-23, що встановлюється у носовій частині фюзеляжу під кабіною, та чотири замість двох підкрильних пілони для підвіски різноманітного озброєння – легких бомб чи некерованих ракет.

blank
Фото: Ukrainian Military Pages

Пояснення редакції: важливо відзначити, що Литовська Республіка передає Україні літак не через його поганий стан, а через відсутність необхідності у ньому. На озброєнні Повітряних сил Литви знаходяться транспортні літаки Alenia C-27J та L-410, а також понад десяток гелікоптерів. Таким чином, державі не вигідно тримати на озброєнні літак в одиничному екземплярі, який потрібно обслуговувати та ремонтувати, оскільки це економічно невигідно. Україна ж, окрім явної потреби у повітряних суднах, має на озброєнні літаки L-39, десятки літаків цього типу знаходяться на зберіганні, наявний великий склад комплектуючих до цих повітряних суден, а також два авіаційно-ремонтні заводи, профілем яких є ремонт саме цього типу літаків. Мова йде про Чугуївський авіаційний ремонтний завод та Одеський авіаційний завод.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають