9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

За 9 місяців Україна експортувала альтернативними шляхами 19 млн тонн сільськогосподарської продукції

За минулий місяць Україна побила рекорд щодо обсягів відвантаження сільськогосподарської продукції альтернативними шляхами.

Про це розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі Всеукраїнського марафону «Єдині новини», передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мінагрополітики.

«У листопаді ми побили рекорд експорту агропродукції через так звані “Шляхи солідарності”, досягши позначки в 3,3 млн тонн. Загалом за 9 місяців війни альтернативними шляхами вже вивезено 19 млн тонн. Тому подальша реалізація ініціативи “Шляхи солідарності” є життєво важливою для нашого експорту як альтернатива морським портам», – зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Він підкреслив, що з початку війни було дуже важливо нарощувати пропускну можливість експорту саме наземним шляхом.

«Коли ми досягли максимальної межі вивезення агропродукції в 3 млн тонн щомісяця альтернативними шляхами, стало зрозуміло, що їх необхідно розширювати. Для цього ми почали налагоджувати комунікацію та співпрацю з європейськими партнерами», – наголосив Маркіян Дмитрасевич.

Стосовно експортних прогнозів на наступний рік, заступник Міністра зауважив, що вони безпосередньо залежать від роботи «зернової ініціативи», зокрема від можливості приєднання до неї миколаївського порту.

«Це зможе суттєво збільшити можливості вивезення нашої агропродукції і, що не менш важливо, дозволить здешевити експорт, адже зараз витрати на логістику надзвичайно високі», – резюмував він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають