9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Грудня, 2022

З України в Китай вперше відправлений прямий контейнерний поїзд (фото)

У вівторок, 28 вересня, із залізничної станції Київ-Ліски відправився перший в історії незалежної України прямий контейнерний поїзд в Китай з експортним вантажем.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр транспортних стратегій.

У складі контейнерного потягу за маршрутом Київ-Сіань вирушили 43 сорокафутових контейнери з вантажем пиломатеріалів.

Організаторами історичного рейсу виступили ТОВ “Схід Лайн”, АТ “Укрзалізниця”, філія УЗ ЦТС “Ліски” за допомогою ТОВ “Будівництво та експлуатація порту вільної торгівлі в Сіані”.

blank

У церемонії відправлення поїзда взяли участь посол КНР в Україні Фань Сяньжун, в.о. голови правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Камишин, перший заступник міністра інфраструктури України Василь Шкурак, заступник міністра економіки України Михайло Лев, глава Державної митної служби Павло Рябікін та інші.

“Сьогодні вперше з України вирушає до Китайської Народної Республіки поїзд, який повезе вантажі вітчизняного виробництва в Китай. У червні цього року Україна і Китай підписали угоду, яка спрямована на реалізацію спільних українсько-китайських проєктів в галузі інфраструктури. Це дозволить нам на вигідних умовах залучити фінансові ресурси для розвитку української інфраструктури”, – зазначив перший заступник міністра інфраструктури Василь Шкурак.

blank

По шляху проходження поїзд подолає майже 10 тисяч кілометрів по території чотирьох країн.

Організатори заходу відзначили, що “експортний вантажопотік відпрацьовувався протягом трьох місяців з урахуванням досвіду, отриманого під час запуску імпортних контейнерних поїздів”.

blank

Нагадаємо, що в середині вересня до Києва з Чунцина прибув контейнерний поїзд, який доставив 62 контейнери. Цей поїзд став 50-м, відправленим з КНР в Україну.

Курсувати на регулярній основі прямі контейнерні поїзди між Китаєм і Україною почали влітку 2020 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають