9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

Які вантажі хочуть возити через аеропорт “Бориспіль”

В аеропорту “Бориспіль” хочуть створити вантажний хаб для транспортування товарів, що купуються онлайн, і зосередитися на такому сегменті вантажних перевезень, як посилки.

Міжнародний аеропорт “Бориспіль” може стати вантажним хабом для перевезення посилок. “Де ми ще бачимо величезний потенціал – в хабі карго. Йдеться більше не про вантажі, а про посилки. Сьогодні з ростом електронної комерції, з ростом кількості гаджетів на планеті та кількості користувачів інтернету, цей вид комерції став настільки потужним… І така висока частка авіаційного транспорту в ньому, що ми розуміємо, що йому потрібно надати особливо важливе значення при розвитку аеропорту”, – сказав сьогодні Євген Дихне, перший заступник генерального директора ДП МА” Бориспіль “на Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ).

Він нагадав, що в стратегії розвитку аеропорту до 2045 року передбачено створення зони карго (вантажної зони). Але всі проекти в ній повинні бути інвестиційними. Тому що завдання аеропорту обслуговувати пасажирів і вантажі, а приватний інвестиційний бізнес може створити хороші умови та добитися правильного співвідношення ціни і якості для споживачів. Тому, за словами Дихне, реалізація таких проектів повинна вестися на основі державно-приватного партнерства. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Крила.

Влітку міністр інфраструктури України Володимир Омелян повідомив, що вже до кінця поточного року приватний інвестор може побудувати новий вантажний термінал в “Борисполі”, де є три потенційні локації.

“Перша опція (територія – ред.) – реконструкція існуючого терміналу в аеропорту” Бориспіль”, в цьому питанні є свої переваги та недоліки. Це державна компанія, там важко запускати державно-приватне партнерство (ДПП). Крім того, є фізичні обмеження самого терміналу. Друга опція – локація “Укроборонпрому”, яка прилягає до злітно-посадкової смузі (ЗПС – ред.). Є ще одна приватна локація, яка також прилягає до ЗПС. Компанія, з якою МІУ веде переговори, огляне всі три локації та буде приймати рішення”, – зазначив тоді Омелян.

У вересні генеральний директор МА “Бориспіль” Павло Рябікін повідомив, що аеропорт планує у 2019 році почати будівництво нового вантажного термінала навіть за відсутності інвестора. За його словами, існуюча вантажна інфраструктура “Борисполя” формувалася в кінці 60-х – початку 70-х років і розраховувалася на обробку близько 40 тонн вантажів в день. Зараз вантажообіг 110-120 тонн вантажів в день.

“На наступний рік, в разі якщо міністерству (Мінінфраструктури) не вдасться залучити інвестора, ми плануємо будівництво нового вантажного термінала на базі існуючих потужностей, будемо реалізовувати його власними силами. Хоча, чесно кажучи, ті обсяги інвестицій, які потрібні нам в найближчі роки, роблять дуже складною реалізацію і вантажного термінала в тому числі”, – сказав Рябикин.

Такий проект можна реалізувати за 1,5 року.

У вересні також стало відомо про можливе будівництво нового вантажного термінала у львівському аеропорту. Прес-служба Львівської ОДА повідомляла, що інтерес до такого проекту проявляє польська компанія Waimea Holding.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають