9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

Вперше з 1999 року відновлено залізничне сполучення з Молдовою на ділянці Березине–Басарабяска

Сьогодні, 22 серпня, за участі Міністра інфраструктури України Олександра Кубракова та Міністра інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину було відкрито оновлену залізничну ділянку Березине (Україна) – Басарабяска (Молдова).

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерства інфраструктури України..

Відновлення руху ділянкою відбулося в рамках роботи Міністерства інфраструктури України зі збільшення пропускних можливостей на західних кордонах України з державами ЄС та Молдовою.

«Відновлення цього маршруту стало життєвонеобхідним на тлі постійних атак мосту через Дністровський лиман російськими окупантами. Відтепер маємо альтернативу – головний залізничний маршрут для сполучення Одеси та Дунайських портів – «Рені» та «Ізмаїл» надійно підключений до залізничного сполучення», – прокоментував відкриття Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

У Мінінфраструктури розраховують досягти об’єму вантажоперевезень на цій ділянці в середньому на рівні 10 млн тонн на рік.

«І безперечно маю відзначити чудову роботу українських залізничників, які реалізували великий міжнародний проєкт «під ключ». Адже силами наших працівників відновлено інфраструктуру не тільки на території України, а ще й на території Молдови», – відзначив Кубраков.

 Ділянка Березине – Басарабяска є одноколійною, а її довжина складає 22 кілометри (на території України – майже 21 кілометр). Рух на ній був відсутній з 1999 року. 

Нагадаємо, 24 червня цього року Міністерство інфраструктури України та Міністерство інфраструктури та регіонального розвитку Молдови підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо розвитку залізничного сполучення, який передбачає відновлення залізничного руху на цій ділянці.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають