9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

В Україні ухвалили законопроєкт про мультимодальні перевезення

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про мультимодальні перевезення (№4258).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Відповідну законодавчу ініціативу з необхідними техніко-юридичними правками на засіданні у середу підтримали 298 народних депутатів за необхідних 226 голосів.

Документ вводить в Україні поняття мультимодального та комбінованого перевезення вантажів, мультимодального термінала, документа мультимодального перевезення, оператора та замовника такого перевезення, визначення договору мультимодального перевезення, його умов, прав та зобов’язань сторін, основних принципів держрегулювання та держдопомоги щодо цього виду перевезень.

Також закон закріплює право учасників мультимодальних перевезень здійснювати перевезення вантажу на підставі укладання єдиного договору щодо всіх етапів перевезення незалежно від зміни видів транспорту та здійснювати перевезення вантажу за одним перевізним документом, за яким сторони досягли згоди.

Крім того, передбачається, що під час надання послуги з мультимодального перевезення вантажів відповідальність оператора за вантаж перед замовником послуги охоплює період з моменту прийняття вантажу для мультимодального перевезення і до моменту його видачі.

Відповідно, для отримання відшкодування збитку за втрачений (ушкоджений) вантаж замовнику послуги не потрібно встановлювати, на якому етапі перевезення відбулися пошкодження чи втрата вантажу або хто з перевізників не виконав зобов’язання своєчасної доставки вантажу.

Цей документ імплементує положення Директиви Ради ЄС від 7 грудня 1992 року про встановлення загальних правил для окремих видів комбінованих перевезень вантажів між державами-членами, а також спрямований на приєднання України до Угоди про розвиток мультимодальних перевезень TRACECA – міжнародної транспортної програми за участю Європейського Союзу та держав-членів Східноєвропейського, Кавказького та Центрального регіонів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають