9.5 C
Alba Iulia
Середа, 25 Травня, 2022

В Україні скасували оформлення паперових документів на морські вантажні перевезення

Міністерство інфраструктури видало наказ №11 “Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 13 грудня 2004 року №1098”, яким скасувало оформлення паперових документів на морські вантажні перевезення.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Наказом, який припинив дію, було затверджено Правила оформлення вантажних перевізних документів на перевезення морським транспортом.

Правила встановлювали порядок оформлення 19 вантажних перевізних документів на перевезення вантажів морським транспортом та їх форму, а саме: картка обліку експортного, транзитного вантажу (приймальний акт), довіреність, штурманська розписка, люкова записка, вантажний список, здавач, вантажний план, маніфест вантаж, тальманська розписка, наряд, видатковий ордер, повідомлення, вантажний ордер, приймально-здавальна відомість, виска, дорожній лист, генеральний акт, акт повідомлення, здавач.

Як зазначили в міністерстві, зараз у всьому світі йде перехід на електронний документообіг, а правила оформлення вантажних перевізних документів, що діють в Україні, на перевезення морським транспортом стосуються лише паперових документів.

Портові оператори та морські термінали вже давно користуються власними інформаційними системами з можливістю обміну документами та інформацією в електронному вигляді. Компанії самостійно визначають які документи та які графи необхідно використовувати та не користуються встановленими Правилами.

У зв’язку з викладеним, Правила скасовані як такі, що не відповідають сучасним відносинам між учасниками портової спільноти.

Прийняття зазначеного Наказу сприятиме здійсненню перевезень водним транспортом, зменшить тиск контрольних організацій на підприємства, що надають портові послуги, спростить документообіг вантажних документів у портах, переконані в МІУ.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають