9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

В Україні продовжать пілотний проєкт з допуску приватної локомотивної тяги до грудня 2022 року

Міністерство інфраструктури має намір продовжити пілотний проєкт із допуску приватних локомотивів до роботи на залізниці України до 4 грудня 2022 року.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

МІУ підготувало відповідний проєкт постанови Кабінету міністрів, про що йдеться у Звіті про періодичне відстеження результативності наказу МІУ від 4 березня 2020 року №191 “Про затвердження Тимчасового положення про порядок допуску приватних локомотивів до роботи на окремих маршрутах на залізничних коліях”.

У проєкті з допуску приватної тяги взяли участь 14 компаній. Однак у 2020 та 2021 році було підписано лише по одному договору (за рік). Компанії, з якими було підписано договір, фактично досі не розпочали роботи на залізничних коліях загального користування, зазначається у документі.

“Значна кількість часу витрачено АТ “Укрзалізниця” та суб’єктами господарювання на технічні та організаційні заходи для укладання договорів, проходження технічних процедур, пов’язаних із доступом до інфраструктури залізничного транспорту загального користування”, – йдеться у звіті.

МІУ наголошує, що однією із причин продовження термінів проєкту є відсутність реформи системи тарифоутворення на послуги залізничного транспорту. Відсутність системи, своєю чергою, знижує можливості приватних перевізників.

“Суб’єкти господарювання виявили бажання щодо продовження терміну реалізації експериментального проєкту. Враховуючи прохання бізнесу, а також те, що мети регуляторного акта не було досягнуто на 100%, Мінінфраструктури було підготовлено проєкт постанови КМУ “Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2019 р. № 1043″ про продовження терміну реалізації експериментального проєкту до 04.12.2022 року”, – йдеться у документі.

Усього витрати УЗ та учасників проєкту від участі в експерименті оцінюються в діапазоні від 1,2 млн грн до 265,9 млн грн. Зазначається, що сума витрат залежала кількості дільниць експерименту. Підприємства, не допущені до участі в експерименті, несли витрати на адміністративні процедури.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають