9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

В межах експерименту цьогоріч можуть з’явитися перші приватні потяги

Приватні залізничні компанії можуть розпочати перевозити вантажі та пасажирів українською залізницею вже у 2019 році без ухвалення відповідного закону. Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян в інтерв’ю «УНІАН».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Громадське.

«В експериментальному порядку хочемо запустити (приватну тягу на залізниці — ред.) вже в цьому році», — заявив Омелян.

За його словами, приватні компанії можуть запустити на українську залізницю навіть без ухвалення відповідного закону, в експериментальному режимі. Проте для того, щоб такий механізм працював на постійній основі необхідно ухвалити закон, проект якого напередодні зареєстрували у Верховній Раді.

«Для нас ключове — визначити ті ділянки, які не генерують прибуток для Укрзалізниці, потім в експериментальному режимі, домовившись із великим світовим оператором, запустити приватну тягу, щоб відпрацювати рентабельність маршрутів та згодом перетворити це на бізнес», — додав Омелян.

Міністр також підкреслив, що передавати у користування приватним компаніям на початковому етапі планують лише ті залізничні маршрути, які наразі є збитковими для Укрзалізниці.

Зазначимо, що наразі єдиною компанією, яка має право здійснювати залізничні перевезення в Україні є Укрзалізниця. Якщо на українську залізницю запустять приватні компанії, то вони самі будуть визначати ціну перевезень, однак відповідні маршрути має узгодити держава.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають