9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

УЗ готова приймати понад п’ять контейнерних поїздів із Китаю щомісяця

Контейнерні поїзди між Китаєм і Україною вже найближчим часом можуть стати регулярними, “Укрзалізниця” готова приймати щомісяця 5 і більше таких поїздів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Про це йшлося під час чергового засідання робочої групи з питань розвитку інтермодальних перевезень по території України за участю ключових учасників ринку контейнерних перевезень.

На засіданні також були обговорені питання, що стосуються інфраструктурного розвитку системи контейнерних перевезень, розгалуження мережі терміналів, створення супутніх процесів перевезення, послуг, а також ціноутворення на такі перевезення.

“Інтермодальні перевезення мають тенденцію до постійного зростання. Зацікавленість учасників ринку таких послуг в маршрутизації (укрупнення потоків) перевезень дозволяє 60% контейнерів перевозити в складі контейнерних поїздів”, – відзначили в УЗ.

Зокрема повідомляється, що за 5 місяців поточного року було перевезено 185 545 TEU. Частка контейнерних перевезень в загальному обсязі перевезень вантажів залізничним транспортом становить 2,3%, тоді як за відповідний період 2019 року склала 1,77%.

“Це ставить перед учасниками транспортного ринку інтермодальних перевезень нові вимоги. Зокрема, необхідність розвитку інфраструктури та подальшого розвитку мережі термінальних комплексів”, – підсумували в “Укрзалізниці”.

Нагадаємо, що перший рейс прямого контейнерного поїзда в Україну був виконаний з Яньтайя. Протягом п’яти діб поїзд досяг прикордонного переходу між Китаєм і Монголією (станції Ерлянь і Замин-Ууде). Далі маршрут пролягав по території Монголії до прикордонного переходу Сухе-Батор — Наушки, потім транзитом по території РФ до українського прикордонного переходу Зернове. До Києва на термінал “Ліски” потяг прибув 9 червня. В Україну було доставлено бурильне обладнання, велосипедні запчастини, меблі, побутові товари, засоби індивідуального захисту, бензинові тріммери, медичне обладнання.

А 16 червня, з китайського міста Ухань в Україну виїхав контейнерний поїзд, який став першим прямим поїздом між містом Ухань і Києвом та другим, що відправлений з КНР в столицю нашої країни. Поїзд буде знаходитися в дорозі 15 (максимум 18) діб. Шлях від китайсько-монгольського кордону повинен бути подоланий, як і у випадку з першим прямим поїздом КНР-Україна, трохи більше ніж за 10 діб. 26 червня заплановане виряджання ще одного контейнерного поїзда до Києва — з Наньчана.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають