9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

“Укрзалізниця” і Польські залізниці обговорили питання розвитку вантажних перевезень між країнами

“Укрзалізниця” і Польські залізниці обговорили ряд напрямків співпраці, зокрема, питання розвитку вантажних залізничних перевезень на ділянці Ковель-Ізов-Держкордон-Польща, яку “Укрзалізниця” наразі електрифікує, а також збільшення обсягів контейнерних перевезень по території країн.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

За словами в. о. голови правління АТ УЗ Івана Юрика, вже сьогодні спостерігається істотне збільшення вантажних залізничних перевезень між країнами.

“Польща – давній і перевірений стратегічний партнер України. Спільними зусиллями ми робимо все можливе для розвитку залізничних перевезень і економік наших держав, і показники першого півріччя 2021 року є тому доказом”, – зазначив він під час візиту до Польщі.

Так, за 6 місяців 2021 року загальний обсяг перевезень між двома країнами зріс на 22% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року – до 5,56 млн т.

У загальному обсязі цих перевезень майже 73% становить експорт. За вказаний період він зріс на 13,6% – до понад 4 млн тонн. Найбільше залізничним транспортом до Польщі “Укрзалізниця” експортує з України залізну і марганцеву руду. Також Україна експортує, зокрема, чорні метали, кольорову руду і мінбудматеріали.

Обсяг імпортних перевезень між Україною і Польщею в січні-червні цього року зріс на 98%, до 740,6 тис. тонн, що входять транзитні перевезення – на 94%, до 40,2 тис. тонн, що виходять – на 21,7%, до 734 тис. тонн.

“Ми вже почали масштабні роботи з електрифікації дільниці Ковель-Ізов-Держкордон, що дозволить значно підвищити обсяги залізничних перевезень між нашими державами”, – резюмував глава АТ УЗ.

Також сторони обговорили питання розвитку контейнерних перевезень між країнами та оглянули ділянку широкої колії 1520, яка проходить у Волинській області з України в Польщу і дозволяє поїздам, не змінюючи візків, заїжджати на територію сусідньої країни.

За 6 місяців 2021 між країнами було перевезено 27757 контейнерів, що більше на 77,2% аналогічного періоду минулого року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають