9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

“Укрпошта” виставила на продаж півтори тисячі старих автомобілів

“Укрпошта” почала розпродаж старих автомобілів, серед яких моделі бізнес-класу світових брендів і машини радянського автопрому, – це понад 1600 непридатних до роботи автомобілів, які не використовуються підприємством понад 10 років.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Серед автомобілів, які “Укрпошта” буде реалізовувати, BMW, Audi, Mercedes-Benz 1980-90 років випуску, а також екземпляри, випущені за радянських часів – ЗІЛ, КамАЗ, ГАЗ, ВАЗ, УАЗ і ЛАЗ, трактори, а також найстаріше авто аукціону – ЗІЛ-ММЗ 555 1968 року випуску.

Аукціони з реалізації авто проводяться на майданчику електронного аукціону ProZorro.

Лоти сформовані за розподілом по областях. Оціночна вартість всіх авто склала 10,9 млн гривень (без ПДВ).

Попередньо проведена незалежна оцінка ринкової вартості авто та отримано дозвіл на продаж цього майна від Міністерства інфраструктури.

“Одним із завдань нової команди у 2016 році був аналіз використання автотранспорту. Він виявив, що третина автопарку становили машини, непридатні для експлуатації. За цей час ми придбали понад 3000 нових автомобілів (з них 1800 в цьому році) і скоротили середній вік з 15 до 7. Щоб скоротити витрати на утримання непридатних для роботи автомобілів, звільнити місце для зберігання нових, а також щоб отримати додатковий дохід, компанія отримала дозвіл продавати майно на відкритих торгах. Надалі утримуючи авто на балансі, зрештою ми прийшли б до того, що вони стануть непридатними навіть для продажу у якості металобрухту. А так ми отримаємо від їх реалізації 10,9 млн грн, які вкладемо в ремонт відділень, закупівлю техніки та оновлення іншої інфраструктури”, – зазначив генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

Можливість продати це майно у підприємства з’явилася після завершення корпоратизації та зміни форми власності – з 1 березня 2017 року “Укрпошта” стала акціонерним товариством, 100% власності якого належить державі.

З прийняттям ВРУ за поданням Кабміну змін в закон про перелік держкомпаній, які не підлягають приватизації, та виключення з цього списку “Укрпошти”, продаж непрофільного майна стала можливою.

Крім того, відповідно до закону України “Про управління об’єктами державної власності” компанія може відчужувати майно (проводити аукціони з продажу) тільки за погодженням з Міністерством інфраструктури України як представника акціонера. Такий дозвіл “Укрпошта” отримала 5 жовтня 2021 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають