9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 22 Травня, 2022

Український дизель-потяг тепер возить туристів до курортів Карпат (фото)

“Укрзалізниця” перед Новим роком запустила “Буковельський експрес” за маршрутом Львів-Ясіня-Львів, який обслуговує дизель-потяг виробництва “Крюківського вагонобудівного заводу”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Це був четвертий маршрут, запущений 2021 року, який обслуговуватимуть сучасні дизель-потяги, придбані у вітчизняного виробника, повідомив голова правління АТ «УЗ» Олександр Камишин.

“Ще восени ми запланували до кінця 2021 року придбати та запустити 4 дизель-поїзди. У листопаді-грудні цього року нам вдалося придбати та запустити вже третій сучасний дизель-потяг. Ще один був випущений на маршрут у травні цього року. Ці експреси дали старт оновленню парку поїздів для регіональних перевезень, яке не проводилося багато років. Сьогоднішній експрес стане зручним для тих, хто мандрує зі Львова та Івано-Франківська на курорти українських Карпат”, – зазначив він.

blank
Дизель-потяг ДПКр-3-002 виробництва КВБЗ в Українських Карпатах. Пасажири задоволені 🙂

Зокрема, на новому поїзді пасажири можуть менш як за 5 годин доїхати до станції Татарів (Буковель), а потім автобусними шатлами за 20 хвилин до курорту Буковель.

“Крім того, поїзд буде зручний для подорожей до найвідомішого водоспаду Пробій та Скель Довбуша, які знаходяться в Яремчі, до найдовшого села в Україні – Микуличин, до віадука у Ворохті, збудованого у 1895 році, за часів Австро-Угорщини та селища Ясіня Закарпатської області, звідки можна дістатися мальовничої вершини гори Драгобрат – найвищого гірськолижного курорту українських Карпат”, – зазначили в УЗ.

blank
Дизель-потяг ДПКр-3-002 виробництва КВБЗ в Українських Карпатах. Пасажири задоволені 🙂

“Буковельський експрес” вирушає зі Львова о 06:40 та прибуває на кінцеву станцію Ясіня о 12:25. Потяг робить зупинки на станціях Івано-Франківськ, Яремче, Микуличин, Татарів, Ворохта та інших.

Експрес курсує щодня з 25 грудня 2021 року до 16 січня 2022 року, крім 4 січня. Потім поїзд курсуватиме п’ятницями, суботами та неділями.

Також експрес зручний для пасажирів, що подорожують з Києва та назад поїздом № 91/92 Київ-Львів-Київ. У разі відсутності місць на прямі поїзди вони зможуть дістатися українських Карпат тільки з однією зручною пересадкою.

blank
Дизель-потяг ДПКр-3-002 виробництва КВБЗ в Українських Карпатах

На маршруті “Буковельського експресу” використовується сучасний дизель-потяг ДПКр-3-002 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу. У складі дизель-потяга 3 вагони на 170 місць. Поїзд, зокрема, пристосований для перевезення маломобільних груп населення.

Пілотний проєкт Public Service Obligation

В УЗ повідомили, що маршрут запускається в рамках пілотного проєкту Public Service Obligation (PSO) у пасажирських перевезеннях – місцева влада компенсуватиме перевізнику не менше 3 млн гривень на рік за організацію пасажирських перевезень у регіоні.

25 грудня 2021 року було підписано відповідний меморандум із Львівською обласною державною адміністрацією та Львівською обласною радою.

“Це вже 5-й меморандум, підписаний у рамках реалізації пілотного проєкту PSO. Раніше аналогічні домовленості були підписані з місцевою владою Одеської, Харківської, Луганської та Сумської областей. Загалом області мають компенсувати АТ “Укрзалізниця” не менше 15 млн гривень на рік витрат на організацію пасажирських перевезень”, – йдеться у повідомленні компанії.

Зазначається, що над впровадженням PSO активно працюють консультанти Deutsche Bahn Engineering & Consulting. Німецькі фахівці опрацьовують оптимальну модель PSO для України та механізм її впровадження, зокрема маршрути, на яких насамперед запроваджуватиметься нова модель організації соціально важливих пасажирських залізничних маршрутів та джерела їх фінансування.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають