“Укрзалізниця” перед Новим роком запустила “Буковельський експрес” за маршрутом Львів-Ясіня-Львів, який обслуговує дизель-потяг виробництва “Крюківського вагонобудівного заводу”.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.
Це був четвертий маршрут, запущений 2021 року, який обслуговуватимуть сучасні дизель-потяги, придбані у вітчизняного виробника, повідомив голова правління АТ «УЗ» Олександр Камишин.
“Ще восени ми запланували до кінця 2021 року придбати та запустити 4 дизель-поїзди. У листопаді-грудні цього року нам вдалося придбати та запустити вже третій сучасний дизель-потяг. Ще один був випущений на маршрут у травні цього року. Ці експреси дали старт оновленню парку поїздів для регіональних перевезень, яке не проводилося багато років. Сьогоднішній експрес стане зручним для тих, хто мандрує зі Львова та Івано-Франківська на курорти українських Карпат”, – зазначив він.

Зокрема, на новому поїзді пасажири можуть менш як за 5 годин доїхати до станції Татарів (Буковель), а потім автобусними шатлами за 20 хвилин до курорту Буковель.
“Крім того, поїзд буде зручний для подорожей до найвідомішого водоспаду Пробій та Скель Довбуша, які знаходяться в Яремчі, до найдовшого села в Україні – Микуличин, до віадука у Ворохті, збудованого у 1895 році, за часів Австро-Угорщини та селища Ясіня Закарпатської області, звідки можна дістатися мальовничої вершини гори Драгобрат – найвищого гірськолижного курорту українських Карпат”, – зазначили в УЗ.

“Буковельський експрес” вирушає зі Львова о 06:40 та прибуває на кінцеву станцію Ясіня о 12:25. Потяг робить зупинки на станціях Івано-Франківськ, Яремче, Микуличин, Татарів, Ворохта та інших.
Експрес курсує щодня з 25 грудня 2021 року до 16 січня 2022 року, крім 4 січня. Потім поїзд курсуватиме п’ятницями, суботами та неділями.
Також експрес зручний для пасажирів, що подорожують з Києва та назад поїздом № 91/92 Київ-Львів-Київ. У разі відсутності місць на прямі поїзди вони зможуть дістатися українських Карпат тільки з однією зручною пересадкою.

На маршруті “Буковельського експресу” використовується сучасний дизель-потяг ДПКр-3-002 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу. У складі дизель-потяга 3 вагони на 170 місць. Поїзд, зокрема, пристосований для перевезення маломобільних груп населення.
Пілотний проєкт Public Service Obligation
В УЗ повідомили, що маршрут запускається в рамках пілотного проєкту Public Service Obligation (PSO) у пасажирських перевезеннях – місцева влада компенсуватиме перевізнику не менше 3 млн гривень на рік за організацію пасажирських перевезень у регіоні.
25 грудня 2021 року було підписано відповідний меморандум із Львівською обласною державною адміністрацією та Львівською обласною радою.
“Це вже 5-й меморандум, підписаний у рамках реалізації пілотного проєкту PSO. Раніше аналогічні домовленості були підписані з місцевою владою Одеської, Харківської, Луганської та Сумської областей. Загалом області мають компенсувати АТ “Укрзалізниця” не менше 15 млн гривень на рік витрат на організацію пасажирських перевезень”, – йдеться у повідомленні компанії.
Зазначається, що над впровадженням PSO активно працюють консультанти Deutsche Bahn Engineering & Consulting. Німецькі фахівці опрацьовують оптимальну модель PSO для України та механізм її впровадження, зокрема маршрути, на яких насамперед запроваджуватиметься нова модель організації соціально важливих пасажирських залізничних маршрутів та джерела їх фінансування.